ISSP 2015 piedāvā pasaulslavenu fotogrāfu lekciju programmu Kuldīgā

Foto: Džims Goldbergs

Kuldīgas novada Pelču pilī no 1. – 9. augustam norisināsies jau desmitā Starptautiskā fotogrāfijas vasaras skola (International Summer School of Photography jeb ISSP), kas pulcēs atpazīstamus fotogrāfijas profesionāļus no visas pasaules. Svinot desmito jubileju ar vērienu, no 2. – 7. augustam ISSP organizatori piedāvā izcilu vakaru lekciju un prezentāciju programmu, kas ir atvērta jebkuram interesentam bez maksas.

International Summer School of Photography, kas aizsākās 2006. gadā ar vienreizēju pasākumu Ludzā, tagad zinātāju vidū atzīta par Eiropā labāko fotogrāfijas vasaras skolu. Tai katru gadu konkursa kārtībā piesakās arvien vairāk fotogrāfu un vizuālo mākslinieku no visas pasaules – šogad dalībnieki būs 73 fotogrāfi no 23 pasaules valstīm. Apaļās jubilejas gadā ISSP meistardarbnīcas vadīs starptautiski pazīstami un godalgoti mākslinieki, kas pārstāv dažādas fotogrāfijas jomas – viens no mūslaiku vadošajiem dokumentālajiem fotogrāfiem, aģentūras „Magnum” biedrs Džims Goldbergs (Jim Goldberg), kurš strādā ar attēlu un tekstu, bieži sadarbojoties ar margināliem sabiedrības pārstāvjiem. Intīmu un emocionālu portretu autore, „Magnum” aģentūras fotogrāfe  Alesandra Sangvineti (Alessandra Sanguinetti). Pazīstamā britu fotogrāfe un pasniedzēja  Anna Foksa (Anna Fox). Starp lektoriem ir arī Latvijā dzīvojošais Aleksandrs Gronskis (Alexander Gronsky), kas pēdējo gadu laikā guvis plašu atzinību pasaulē, savos darbos pētot mūsdienu Krievijas ainavu, kā arī viens no Japānas pazīstamākajiem fotogrāfiem Takaši Homa (Takashi Homma), kurš lekcijā stāstīs par laikmetīgo fotogrāfiju Japānā. Ar savu pieredzi fotogrāmatu veidošanā dalīsies Alekss Bočeto (Alex Bochetto) no neatkarīgās izdevniecības „Akina Books” un  fotogrāmatu  eksperts  Niko Baumgartens (Nico Baumgarten).

Katru vakaru Pelču pilī notiks publiskās lekcijas un radošās tikšanās, uz kurām ISSP organizētāji aicina visus fotogrāfijas un vizuālās mākslas interesentus. Lekcijas notiks angļu valodā, ieeja - bez maksas. 11. augustā notiks arī Džima Goldberga un Alesandras Sangvineti publiskās lekcijas Rīgā.

Pasākuma programma issp.lv/en/

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav