Ar „Skroderdienām Silmačos” ielīgos Jāņus

Publicitātes foto

Kuldīgā 22. jūnijā notiks grandiozas Jāņu ielīgošanas svinības ar latviešu visu laiku visvairāk skatīto izrādi - Rūdolfa Blaumaņa „Skroderdienām Silmačos” - tautā iemīļotu Dailes, Nacionālā un Valmieras teātra aktieru, kā arī lielisku estrādes solistu izpildījumā.

Jāņi ir vislatviskākie svētki. Līdz ar dažādām saulgriežu tradīcijām - Līgo cienasta celšanai galdā, alus brūvēšanai, siera siešanai, dziesmām un lēkšanai pāri ugunskuram - kā neiztrūkstoša sastāvdaļa jau gandrīz gadsimtu ir arī Blaumaņa leģendārais darbs „Skroderdienas Silmačos”.

„Laiki iet, bet vērtības paliek. „Skroderdienas Silmačos” ir viens no pierādījumiem, ka, mainoties skatītāju paaudzēm, labākās un trāpīgākās latviešu izrādes vienmēr rod ceļu pie skatītājiem," saka jaunās izrādes režisors un „skroderdienu” veterāns Zigurds Neimanis, kurš izrādē atkal atveidos Ābramu.

Brīvdabas izrādē skatītājus priecēs iemīļoti aktieri: Ģirts Ķesteris, Zigurds Neimanis, Ieva Puķe, Regīna Devīte, Elīna Vāne, Mārcis Manjakovs, Gints Grāvelis, Imants Strads, Inta Tirole, Inese Ramute, Kārlis Neimanis, lomās iejutīsies arī dziedātāji Agnese Rakovska, Nikolajs Puzikovs un Ieva Sutugova.

Izrāde notiks 22. jūnijā Kuldīgas pilsētas estrādē, sākums - plkst. 20.00. Izrādes laikā, kā jau īstiem līgotājiem pienākas, ieplānota arī gardu ēdienu un dzērienu baudīšana, bet pirmsjāņu rosību papildinās neliels gadatirgus. Tādēļ skatītāji laipni aicināti ierasties jau no plkst. 18.

Biļetes jau pieejamas iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes kasēs, kā arī būs nopērkamas estrādēs pirms izrādes.

www.bilesuparadize.lv/

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Saulstariņš

    Būtu jau labi, ka arī Kuldīga saviem iedzīvotājiem varētu kādreiz šādu pasākumu noorganizēt bezmaksas

    22.06.2015 17:17:07