Kuldīgā viesosies dejas izrāde „No Vecmīlgrāvja ar mīlestību”

Publicitātes foto

Izrāde „No Vecmīlgrāvja ar mīlestību“  Kuldīgā tiks rādīta 11. jūnijā plkst. 19:00 Gaismas ielas 11 nama pagalmā.

Izrāde ir sadarbības projekts starp flāmu horeogrāfu Kūnu Augustainenu un talantīgākajiem latviešu jaunās paaudzes dejotājiem Evu Vancāni, Dmitriju Gaitjukeviču, Aldi Liepiņu, Elīnu Lutci, Evitu Biruli, Kristīni Vismani un Katrīnu Albuži. Izrāde tapa pērn Eiropas Kultūras galvaspilsētas programmā Vecmīlgrāvja apkaimē Rīgā un pēc pirmizrādēm pilsētvidē tika rādīta arī uz skatuves šī gada martā Ģertrūdes ielas teātrī.

Iedvesmojoties no apkārtējās vides un Vecmīlgrāvī satiktajiem personāžiem un pārvēršot iespaidus fiziskā teātra valodā, izrādes autori ir radījuši stāstu par cilvēku grupu, kurā vienlīdz stipra ir vientulība, vēlme izrauties un piederēt kopienai.

Horeogrāfu Kūnu Augustainenu (Koen Augustijnen), kurš dejotāja pieredzi ir guvis vienā no mākslinieciski ietekmīgākajām dejas kompānijām pasaulē les ballets C de la B un pats ir iestudējis izrādes ne tikai Beļģijā, bet arī Austrālijā, Vācijā, Šveicē un Palestīnā, Latvijā pārsteidza sabiedrība, kura ir  piedzīvojusi visdažādākās pārmaiņas un spējusi saglabāt dzīvas tradīcijas. Kūnu aizrāva iespēja interpretēt latviešu tautas deju no jaunu cilvēku - mūsdienu pilsētnieku skatu punkta un parādīt to kā vienojošu elementu. Sakausējot laikmetīgo deju, latviešu tautas deju un populāro kultūru, flāmu horeogrāfs un latviešu dejotāji ir radījuši enerģiskas dejas, humora un aizrautības pilnu darbu.

Izrāde notiks ārā. Lūdzam skatītājus saģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Ieeja bez maksas.

www.theatre.lv

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav