Muzeju nakts Kuldīgā

Publicitātes foto

2015. gadā Latvijas muzeji uzņēmušies aizraujošu misiju – lasīt, pārlasīt un atrast Raiņa un Aspazijas darbos vistuvākos, visiedvesmojošākos un aktuālākos motīvus, lai popularizētu muzejiem nodoto kultūras mantojumu un uzrunātu Muzeju nakts apmeklētājus.

16. maija vakarā muzeji aicinās gan klejot pa dzejnieku biogrāfiju dramatiskajiem līkločiem, gan meklēt viņu daiļrades atspulgus apkārtējās dzīves realitātēs. 

Arī Kuldīga aicina doties prom no lielpilsētas drūzmas, baudīt Muzeju nakti un svinēt dižgaru – Raiņa un Aspazijas 150 gadus. Pasākumi dažādām gaumēm visas nakts garumā norisināsies gan muzejā un Pilsētas dārzā, gan vairākās citās pilsētas vietās, kur dažādas aktivitātes sagatavojuši muzeja draugi un sadarbības partneri. Jūs gaidīs izstādes, darbnīcas, kino, teātris, koncerti, ekskluzīvas ekskursijas un iespēja uzjāt stikla kalnā.

Uz tikšanos Kuldīgā 16. maijā!

Kuldīgas novada muzejā, Kuldīgas Pilsētas dārzā

 20.00 – 1.00

 • „Raiņa un Aspazijas dzimšanas dienas svinības”

Muzeja ēkā:

 • Ekspozīcijā „20. gs. sākuma turīga kudīdznieka dzīvoklis” iespēja iejusties Aspazijas un Raiņa laika interjerā, skanēs komponista M.Butlera mūzika un Aspazijas un Raiņa dzeja. Kuldīgas vēstures ekspozīcija un izstādes.

Muzeja pagalmā:

 • radošā darbnīca „Ko Rainis ēd? Vai Aspazija gatavo?”.Rainis ciena veselīgu dzīvesveidu, arī ēdienu, kas stiprina miesu kā ietvaru lielam garam. Darbnīca veidota, sadarbojoties ar „Virtuves studiju”;
 • radošā darbnīca „Lai viņa spēcīga top un spirgta..*”

Darbnīcas ietvaros notiks cilvēku piramīdu veidošana un paraugdemonstrējumi. Atnākušie varēs izmēģināt akrobātikas elementus un pārbaudīt savus spēkus, pārvarēt šķēršļus un uzjāt „stikla kalnā”.

 • Ziedu veidošanas darbnīca sadarbībā ar rokdarbu kopu „Čaupe” „Tā puķe, tā zilā puķe…”;
 • grupas „Manta” koncerts;
 • „Salonā pie Raiņa un Aspazijas”.  Abu dižgaru mājās allaž pulcējās inteliģence, lai kopīgi baudītu salonvakarus – lasot priekšlasījumus, apmainītos idejām un saviesīgā gaisotnē spēlētu spēles. Spēlēsim arī mēs un darināsim jaunvārdus;
 • 22.30 –  animācijas filmas „Zelta zirgs” („Rija”, 2014) kinoseanss Kuldīgas brīvdabas kino „Goldingen Knight Cinema”;
 • nakts ekskursija pa Kuldīgu, starts pie Kuldīgas novada muzeja vārtiem – 20.30, 21.30, 22.30.

1905. gada parkā:

 • 22.00 – Kuldīgas kultūras centrs aicina uz mākslu kaleidoskopu „Uguns un nakts”.

Mūsdienu cilvēka – Homo Modernis – tikšanās  ar klasiķiem Aspaziju un Raini laikmetīgā un stilizētā veidolā.  Skolas grāmatās rakstītajā var lūkoties arī kā krāsainā kaleidoskopā, kurā iebērtas visdažādākās mākslas formas – „house” mūzika, laikmetīgā deja, dzeja, kino, gaismas instalācijas un glezniecība.

Kuldīgas novada Domē, Baznīcas ielā 1:

20.00 – 24.00

Muzeju naktī būs atvērta arī Kuldīgas novada Dome jeb jaunais rātsnams. Kuldīgas novada pašvaldība ir vienīgā Latvijā, kas darbojas vēsturiski domes rātei celtā namā. Arī ikdienā jaunais rātsnams ir atvērts iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, greznajā zālē notiek laulību ceremonijas, pieņemšanas par godu pilsētas viesiem, Domes sēdes un citas pilsētas un novada attīstībai nozīmīgas sanāksmes. Interesenti aicināti izstaigāt ekskursijā seno namu kopā ar Domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu plkst. 20.30 un plkst. 21.30. 1. stāva sēžu zālē interesenti varēs apskatīt mākslinieka, kuldīdznieka Valda Līcīša akvareļus, Domes lielajā zālē Daces Priedes balss ierakstā skanēs Raiņa un Aspazijas dzeja, būs iespēja ielūkoties Domes vadības darba kabinetos.

Mākslas namā, 1905. gada ielā 6:

  19.00 – 24.00

 • 19.00 –  „Rainis un Aspazija dvēseles stīgās”. Piedalās Dace Priede un Ingūna Svara. 1. stāva izstāžu zālē;
 • 20.30 un 21.30 –  Kuldīgas Bērnu un jauniešu centra uzvedums pēc Aspazijas dzejas motīviem „Mūzas kambarītis”, režisore Gunta Krauze. 1. stāva izstāžu zālē.

Izrāžu starplaikos tiks demonstrētas animācijas filmas pēc Raiņa un Aspazijas darbu motīviem.

Izstādes:

 • Izstāžu zālē, 1. stāvā – grafiķes, ilustratores Ivetas Fogeles izstāde „Meistardarbnīca”; „Galerija”, Kuldīgas mākslas skolas diplomdarbu izstāde un naksnīgais balsojums.
 • Semināru zālē, 3. stāvā – Mākslinieku rezidences „3 eksponēti varianti 1905. gada parka bērnu rotaļu laukuma dizainam 20. gs. 60. gadu stilā”.

Kuldīgas Mākslinieku rezidencē, Pils ielā 2:

 • 19.00 – 24.00 – izstāde „30 no 30”. Neobjektīvi – objektīvākā izstāde, kurā eksponēti specifiskākie un laikmeta mākslinieciskās tendences visvairāk raksturojošie 30 mākslinieku darbi, caur kuriem atskatīsimies uz (gandrīz) trīs desmitgadēm.

Līvijas Rezevskas izstāžu zālē, Mucenieku ielā 19:

 •  20.00 – 1.00 – atbalsta grupas „Kopā būt” rokdarbu izstāde.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Šim rakstam komentāru nav