Radīts vidējā kuldīdznieka portrets

No 15. līdz 21. martam Kuldīgā notika jaunās ISSP starptautiskās meistarklases pirmā sesija, veidojot fotogrāfiju sēriju, instalācijas un videodarbus mijiedarbībā ar Kuldīgas vidi un cilvēkiem.

24 fotogrāfi no 12 dažādām pasaules valstīm tika sadalīti divās grupās, lai strādātu pie projektiem. Dokumentālo fotogrāfiju komanda improvizētā ielas fotostudijā izveidoja divus vidējā kuldīdznieka portretus – sievietes un vīrieša. Lai to paveiktu, speciālā programmā viena uz otras tika liktas 75 cilvēku fotogrāfijas. Dalībnieks Vikus de Vets (Wikus de Wet) pastāstīja, ka šajā projektā pārkāptas tradicionālās fotožurnālistikas robežas, izmantojot citu pieeju un veidus.

Konceptuālās darbnīcas dalībnieki savukārt veidoja fotogrāfiskus „labirintus”,izmantojot pilsētā atrastus pavedienus – vēsturisku attēlu, tekstu u.c.

ISSP skolas vadītāja Jūlija Berkoviča pauda gandarījumu par padarīto: „Esam pavadījuši veselu nedēļu Kuldīgā un piedzīvojuši daudz. Priecājamies uzsākt šo jauno programmu fotogrāfiem, kas ilgs gadu ar ilgtermiņa produktiem un rezultātiem.”

ISSP starptautiskā meistarklase piedāvā divas paralēlas tematiskās plūsmas. Plūsmas –  „Labirinti: pētot fotogrāfijas ceļus” – studenti pēta un interpretē labirintu kā konceptu mākslas un dokumentālajā fotogrāfijā. To vada Ārons Šūmans (Aaron Schuman, Lielbritānija), pazīstams kurators, fotogrāfs, žurnālists, lektors un interneta žurnāla „SeeSaw Magazine” dibinātājs. Otrās plūsmas –  „Pārkāpjot fotožurnālistikas robežas” – studenti strādā pie personiskiem dokumentāliem projektiem. Darbnīcu vada pazīstams fotožurnālists, daudzkārtējs „World Press Photo” un citu balvu laureāts Jurijs Kozirevs (Yuri Kozyrev, Krievija) un izdevuma „Russian Reporter” redaktors Andrejs Poļikanovs (Andrei Polikanov, Krievija). Dalībnieki satiksies vēl divas reizes – Portugālē un Latvijā – gada garumā strādājot pie ilgtermiņa autorprojektiem.

Izstādi Kuldīgā varēs aplūkot līdz 12. aprīlim.

People of Kuldīga - Beyond Photojournalism class from ISSP Latvia on Vimeo.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav