„Kā tur īsti bija? Drēbnieki Kuldīgā”

Publicitātes foto

27. martā 16.00 Kuldīgas novada muzejā 3. stāvā notiks kārtējais „Kā tur īsti bija?” pasākumu cikls, kas šoreiz būs veltīts drēbnieka amatam.

Kurzemes un Zemgales hercogistes laikā lielākā daļa Kuldīgas pilsoņu bija amatnieki. Kuldīgas drēbnieka amats dibināts 1650. gada janvārī, tātad šogad tam apritējuši 365 gadi. Pirms 15 gadiem – 2000. gadā muzejā ar izstādi tika atzīmēta drēbnieka amata 350 gadu jubileja. Tas bija laiks, kad bija atjaunota Latvijas Amatniecības kamera, kura izdeva meistaru diplomus. 1989. gada 25. maijā Kuldīgā notika Amatnieku biedrības atjaunošanas sanāksme. Tajā piedalījās arī drēbnieki. 2000. gadā Kuldīgas amatnieku biedrībā bija reģistrēti 13 drēbnieki. Drēbnieka amatu tolaik varēja apgūt arī Kuldīgas 78. arodvidusskolā, taču pagājušajos gados daudz kas ir mainījies. Kuldīgas amatnieku biedrības darbs ir apsīcis. Taču drēbnieku darbnīcas mūsu pilsētā joprojām pastāv, jo individuāli pašūts tērps arvien ir cieņā.

Uz pasākumu aicināti drēbnieki – gan bijušie, gan tagad strādājošie, kā arī interesenti, kuri gatavi dalīties atmiņās par modi un šūšanu Kuldīgā, kā arī ņemt līdzi fotogrāfijas.

„Kā tur īsti bija?” ir pasākumu cikls par atsevišķu vietu un notikumu norisi Kuldīgā un novadā.

www.kuldigasmuzejs.lv

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav