„Satiec savu meistaru! 2015” Kuldīgas novada muzejā

Foto: Eduards Dambergs

No 2015. gada 27. līdz 29. martam visā Latvijā norisināsies pasākums „Satiec savu meistaru! 2015”. Arī šajā gadā pasākumā aktīvi piedalās Kuldīgas novada muzejs un rokdarbu kopa „Čaupe”.

  • 27. martā 18:00: lekcija „Ieskats mežģīņu darināšanas vēsturē. Dažādos veidos darinātās mežģīnes Kuldīgas novada muzeja krājumā” NENOTIKS, taču rokdarbu kopas „Čaupe” dalībnieces visus interesentus gaidīs uz kopīga tamborējuma radīšanu.
  • 28. martā 11:00 - 15:00: Mežģīņu darināšanas meistarklases pie dažādiem meistariem.
  • 29. martā 11:00 - 15:00: Saruna par dažādu mežģīņu izmantošanu interjerā. Mežģīņu darināšanas meistarklasses pie dažādiem meistariem.

 „Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas”. Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs. Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

www.satiecsavumeistaru.lv

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav