Sabiedriskā dzīvē Snēpeles pagastā
Tautas lietišķās mākslas studija “Vēveri”
Latvijā aušanas māksla attīstījusies daudzu gadsimtu laikā un tautas kultūrā izveidojusies par spilgtu, izteiksmīgu parādību. Snēpele ir bagāta ar aušanas tradīcijām. Septiņdesmitajos gados aušanas pulciņa mājas ir Snēpeles pamatskola, kur skolotājas Margas Vizbules vadībā aušanas prasmi apguva skolas audzēkņi. 1985. gadā rodas impulss un darbu atsāk lielās audējas. 1986. gadā maza grupiņa kļūst par nopietnu kolektīvu. Ar gadiem dalībnieku skaits mainās daži aiziet, citi nāk vietā. 1998. gada vasarā kolektīvs iegūst tautas lietišķās mākslas studijas nosaukumu, no kolektīva vidus izaug pirmās Tautas daiļamata meistares. “Vēveros” izaug arī tautas daiļamata meistare Aina Siatkovska, kura 2001. gadā stājas studijas vadītājas amatā.
Republikas izstādēs mūsu audēju vārdi lasāmi jau kopš 1987. gada. TLMS “Vēveri” ar saviem darbiem priecē gan sava pagasta, gan novada ļaudis, piedaloties pasākumos, izstādēs, gadatirgos.
Sava pagasta vārdu audējas daudzinājušas arī Dziesmu un deju svētku izstādēs.
Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Snēpele”
Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Snēpele” dibināts 2010. gada oktobra mēnesī Snēpeles kultūras namā. VPDK “Snēpele” ir unikāls ar to, ka tajā dejo ģimenes: māsas, brāļi un laulāti pāri. Dejotāji ir latviešu tautas mākslas entuziasti un vēlas šīs vērtības saglabāt un iemācīt arī nākamajām paaudzēm. Novada skatē 2013. gadā kolektīvs ieguva augstāko pakāpi. Godam pārstāvēja savu pagastu un novadu Dziesmu un deju svētkos. Arī 2016. gadā kolektīvam skatē augstākā pakāpe. Kolektīvu vada Gunta Freiberga.
Sieviešu vokālais ansamblis “Mozaīka”
Sieviešu vokālais ansamblis savu darbību atsāka 2003. gadā. Ansamblis piedalās visos pagasta rīkotajos pasākumos, to vada Silva Zālīte. “Mēs dziedam, jo mums patīk”, tā par sevi saka ansambļa dalībnieces.
Senioru ansamblis “Atvasara”
2006. gadā pagasta aktīvākie pensionāri izveidoja pensionāru klubiņu, kura paspārnē izveidojās senioru ansamblis “Atvasara”. Seniori dziedāja savam priekam, vēlāk ansamblis muzicēja saviem draugiem, pagasta ļaudīm. Kā kultūras nama pašdarbības kolektīvs ansamblis darbojas no 2011. gada, ansambļa vadītāja Dzintra Arāja. 2016. gadā kolektīvs nosvinēja 10. gadu jubileju.
Bērnu deju kolektīvs
Mazie snēpelnieki pirmo reizi sanāca kopā 2010. gadā, kad vadītājas Lienes Krūmiņas vadībā sāka mācīties deju pirmos soļus. Kolektīvā dejo bērni no trīs gadu vecuma līdz ceturtajai klasei. Mazie dejotāji ieguvuši sev draugus Skrundā, Rudbāržos un Kalvenē, Bunkā ar kuriem kopā koncertē gan savās mājās, gan viesojas kaimiņu novados. Katru gadu bērni gatavo interesantas Ziemassvētku programmas sava pagasta pasākumam, kuros dejo, dzied un iet rotaļās. 2015. gadā kolektīvs tika sumināts 5. gadu jubilejā.
Amatierteātris
Vecākais un tradīcijām bagātākais kolektīvs Snēpeles kultūras namā ir amatierteātris. 2014. gada sezonā kolektīvs atzīmēja savu 95 gadadienu. Ilgus gadus teātra režisors bija Kārlis Freimanis, kura vadībā tika iestudētas daudzas R.Blaumaņa, H.Krūmiņa, R.Luksa un citu autoru komēdijas. No 2001. gada amatierteātra režisore ir Raimonda Vilmane. Teātrī darbojas septiņpadsmit dažāda vecuma aktieri, kopā viņi jūtas kā liela ģimene ar savu teātra mīlestību, spēlēt prieku un tradīcijām. Projekta “Darīsim paši” ietvaros (2011. gadā), kolektīvs izgatavoja jaunas dekorācijas. Savās izrādēs ir izspēlēti kalpu un saimnieku laiki, kolhozu gadi, bet tagad laiks mūsdienām.
Vīru vokālais ansamblis
Ansamblis savu darbību pēc daudzu gadu pārtraukuma atsāka tikai 2016.gada janvārī, kad kultūras nams rīkoja kādreizējā kolhoza “Snēpele” balli, vīri nodziedāja un nosprieda, ka dziedās vēl… Ansambli vada Silva Zālīte.
Kapela “Kā ir tā ir”
Viena maza “neformāla” organizācija, kā paši sevi reklamējot saka tās dalībnieki: “Dziedam kāzās, kristībās un apkūlībās, ja vajag zvaniet...” Kapella uzstājusies pilsētas svētkos, vairākos Kuldīgas Jēkaba tirgos, privātos pasākumos. Uzstāšanās bieži vien notiek arī ārpus novada robežām.