Gudenieku pagasts

www.gudenieki.lv/

Gudenieku pagasts atrodas Kuldīgas novada rietumu daļā un robežojas ar šī novada pagastiem - Ēdoli, Īvandi, Kurmāli un Turlavu, kā arī Liepājas novada Lažas un Sakas pagastiem un Alsungas novadu.

Pagasta teritorija aizņem 1123 ha, tajā ir 650 iedzīvotāji. Pagastā ir divi izteikti apdzīvotu vietu centri Gudenieki un Birži, Gudenieki ir pagasta pašvaldības centrs. Taisnākais ceļš līdz novada centram no Kuldīgas ir 25 km, līdz Alsungai 12 km, Aizputei 25 km.

Gudenieku pagasta teritorijā ģeoloģisko pētījumu rezultātā ir konstatēta neapstrādāta nafta. Gudenieku pagasta teritorijā kopumā ir 13 naftas meklēšanas dziļurbumi, no kuriem lielākā daļa izurbta 60tajos gados.

Gudenieku pagasta pārvalde

Gudenieku pagasta pārvalde

„Pagastmāja”, Gudenieki, Gudenieku pagasts, Kuldīgas novads, LV 3312
Pārvaldes vadītāja Daina Bērende
Tālr. 63352117, fakss 63352171
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Apskates objekti

Gudenieku Svētā Jāņa Romas katoļu baznīca

Viens no skaistākajiem apskates objektiem ir Gudenieku Svētā Jāņa Romas katoļu baznīca. Baznīca celta 1930. – 1948. gadam. Dievnamā ir Jura Bokuma darinātās ērģeles ar koka stabulēm, kuras 2012. gadā atjaunoja Alvils Melbārdis. Baznīcā ir trīs altāri, kā arī 17. un 18. gadsimta tēli un skulptūras, kas ir Subates kokgriezēju meistardarbi.

Biržu muiža

Biržu muižas parkā atrodas Basu tautas nams agrāk šeit slējās vairāk nekā 200 gadus vecā muižas klēts. 2010. gadā pēc remonta durvis vēra atjaunotais Basu tautas nams, tajā atrodas arī senlietu krātuve.

Ērkules ezers

Vietējās nozīmes unikāls ir atpūtai piemērotais Ērkules ezers. Ērkules ezers ir izzūdoša ezera tips ar lielu bioloģisko vērtību.