"Laimes ekonomika" Padures pagastā

13. aprīlī plkst. 18.00 Padures pagasta pārvaldē sociālās kampaņas par atbildīgu pārtikas patēriņu “Beidz spēlēt pārtikas cirku!” ietvaros tiks demonstrēta dokumentālā filma “Laimes ekonomika”.

“Vientuļi cilvēki nekad nav laimīgi, un globalizācija rada ļoti vientuļu planētu,” saka aktīviste un filmas autore Vandana Šiva (Vanda Shiva). Filmas centrālā ass iezīmē mūsdienu globālās krīzes – klimata pārmaiņas, terorismu, finanšu krahu –, savijot tos ar ļoti personīgiem stāstiem, par cilvēkiem, kuri jūtas depresīvi un tukšās patērētāju sabiedrības nomākti. Iemesls? Globālo korporāciju radīta pasaule, kurā pirmajā vietā vienmēr ir peļņa un patēriņa palielināšana, nevis cilvēks. Un kāds tam ir risinājums? Lokalizācija. Atgriešanās pie kopienu sabiedrības, kurā cilvēki zina, kā klājas kaimiņam un pārtiku iegādājas pie tuvumā dzīvojošā zemnieka, nevis lielveikalā.”
20 kino mēneša norises vietās uz diskusijām par pārtikas ražošanas un patēriņa aktualitātēm aicinās“Latvijas Zemnieku federācija”.

Kampaņu organizēbiedrība Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) kopā ar tās biedriem vides organizāciju “homo ecos:” un “Latvijas Zemnieku federāciju”. Visi kino seansi ir bez maksas.

Kampaņas laikā Latvijas iedzīvotāji tiks informēti par lokālās rīcības ietekmi uz globālo attīstību, vidi, ekonomiku un sabiedrību Latvijā un pasaulē, izmantojot atbildīga pārtikas patēriņa piemēru. “Atbildīgs pārtikas patēriņš – tā ir gudra un pārdomāta pārtikas izvēle. Kampaņas ietvaros mēs skaidrosim, kāpēc būtiski izvēlēties veselīgu, sezonālu vietējo pārtiku, priekšroku dodot neapstrādātiem produktiem; samazināt gaļas patēriņu uzturā; iegādāties pārtiku tieši no zemniekiem, izvēloties ģimenes saimniecības; neizmest pārtiku atkritumos; atbalstīt godīgu tirdzniecību,” stāsta biedrības “homo ecos:” vadītāja Santa Krastiņa.

Savukārt no 19. marta līdz maija beigām Latvijas lielākajās pilsētās – Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Valmierā, Rezeknē un Daugavpilī - varēs apskatīt “National Geographic” ceļojošo fotoizstādi, kurā atspoguļota pārtikas produktu audzēšana jaunattīstības valstīs.

Filmu no 20. marta līdz 25. aprīlim vairāk nekā 100 Latvijas novados varēs noskatīties ikviens interesents.

Plašāka informācija

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Kino

    Maza kļūdiņa ieviesusies - aprīlis nav rīt, bet nākammēnes:)
    Bet filma ir lieliska, tiešām jāredz!

    13.03.2015 11:11:42