Kuldīgas un Saldus novados notiks Zemessardzes mācības

ZEMESSARDZES MĀCĪBAS
Publicitātes foto

4. un 5. februārī Kuldīgas novada Vārmes, Rumbas un Rendas pagastos, kā arī Saldus novada Ezeres pagasta teritorijā norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona karavīru un zemessargu plānveida mācības, kurās tiks trenētas lauka kaujas iemaņas, orientēšanās prasmes un topogrāfija. Mācību mērķis ir pilnveidot un uzturēt zemessargu iegūtās iemaņas efektīvai darbībai apvidū.

Mācības notiks ar A/S “Latvijas valsts meži” iepriekš saskaņotās teritorijās.

Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, lai karavīri un zemessargi pilnveidotu savas kaujas prasmes un vienmēr būtu gatavi aizstāvēt savu novadu un kopā ar citām Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu militārajām vienībām aizsargāt Latviju.

Dienests Zemessardzē sniedz iespēju zemessargiem regulāri paplašināt redzesloku, iegūt dažādas civilās specialitātes, stiprināt stresa noturību un uzlabot fizisko sagatavotību, tādēļ mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes var būt noderīgas arī ārpus dienesta.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību.  Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Kuldīgas un Saldus novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 25693210 vai rakstīt uz e-pasta adresi  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai personīgi ierasties vienībā – Kuldīgā, Ventspils ielā 102, vai Saldū, Striķu ielā 36, iepriekš sazinoties pa augstāk norādīto tālruņa numuru. 

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā, kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai personīgi ierodoties vienībā. Uzziniet vairāk tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību norises vietās tiks izmantota tikai mācību munīcija, kas rada īslaicīgu troksni, bet nekādā veidā neapdraud apkārtējo cilvēku veselību vai dzīvību. Mācību laikā zemessargi īslaicīgi pārvietosies gan ar kājām, gan ar militārajiem transportlīdzekļiem, tajā skaitā sešriteņu kvadricikliem pa koplietošanas ceļiem, kā arī pa piegulošajiem mazākas nozīmes ceļiem Kuldīgas novada Vārmes, Rumbas un Rendas pagastos, ka arī Saldus novada Ezeres pagasta teritorijā. Nacionālie bruņotie spēki aicina Kuldīgas un Saldus novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav