Apstiprināts Rudbāržu pagasta ģerbonis

Kuldīgas novada dome 26. janvārī akceptēja heraldikas mākslinieka Edgara Sima izstrādāto Kuldīgas novada Rudbāržu pagasta ģerboni. Ģerboņa apraksts: Dalīts ar s-veida griezumu: zaļš un sudrabs. Uz dalījuma krustā savienotas sarkanā ozola lapas no viena uz otru.

Ģerbonī izmantoti trīs Rudbāržiem raksturīgi simboli – S-veida dalījums, zaļš ar sudrabu – emblēma daudzās paaudzēs, kas attēlo pagastam raksturīgo ainavu, četras ozola lapas – veltījums četru O.Kalpaka bataljona vienību piemiņai un Sarkanais ozols – Rudbāržu meža parkā sastopams neraksturīgi spicām lapām un apaļām zīlēm rotātais sarkanais ozols – Rudbāržu lepnums.

10. novembrī notika Rudbāržu pagasta iedzīvotāju tikšanās ZOOM platformā ar ģerboņa izstrādātāju, kurš prezentēja iespējamos ģerboņa priekšlikumus. Lai izzinātu Rudbāržu pagasta iedzīvotāju viedokli par izstrādātajiem trīs ģerboņa variantiem, no 12. līdz 27. decembrim norisinājās Rudbāržu pagasta iedzīvotāju aptauja hibrīda formātā. Aptaujas anketas varēja aizpildīt klātienē Rudbāržu pagasta pārvaldē vai elektroniski. Aptaujā piedalījās 115 Rudbāržu pagasta iedzīvotāji. 38 balsis nodotas ar drukāto anketu palīdzību, 77 balsis nodotas elektroniski. Par pirmo variantu ar s-veida dalījumu, zaļš ar sudrabu nobalsoja 7 jeb 6,09%, par otro variantu ar četrām ozola lapām, kā veltījumu četru O. Kalpaka bataljona vienību piemiņai 101 jeb 87,83%, par trešo variantu ar sarkano ozolu lapu – 7 jeb 6,09% balsotāju.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav