Aizvadītas “Suitu amatu dienas”

SUITU AMATU DIENAS
Foto: Daiga Kalniņa

Biedrība “Suitu kultūras mantojums” sadarbībā ar biedrību “Suitu amatnieki” īstenojusi VKKF Kurzemes kultūras programmas programmas projektu (AS “Latvijas Valsts meži” finansējums) “Suitu amatu dienas 2022”. 15. augustā Alsungā, laukumā pie kultūras nama, paralēli Suitu tirgum tika noorganizētas 11 dažādas amatu darbnīcas, kurās ikviens interesents bez maksas varēja apgūt suitu prasmes un zināšanas.

Metāla rotu darbnīcu vadīja metālkalējs Ainars Rullis no Maģajiem suitiem – Jūrkalnes. Pie viņa bija iespējams iemēģināt roku metālapstrādē,  izgatavojot kapara gredzenu vai atslēgu piekariņu. Pirmo reizi suitu amatu dienās bija ādas apstrādes darbnīca, kurā tika gatavots ādas maciņš zutenis. To vadīja meistare no Liepājas Sanita Zandere.

Mākslas darbnīcā bērniem bija radošas aktivitātes mazākajiem pasākuma apmeklētājiem – suitu saktu izgatavošana no dažādiem materiāliem. Darbnīcā darbojās Santa Vanaga un Kristīne Skrulle. Visatpazīstamāko suitu un kurzemnieku gardumu bija iespējams pagatavot sklandraušu darbnīcā meistares Anitas Legzdiņas (Šmāliņ’ gārdum) vadībā. Pavisam kreptīgu suitu paēdienu – frikadeļzup’ – bija iespēja gatavot un pasmeķēt kreptīgo ēdienu darbnīcā maģo suitu saimnieces Taigas Reķes uzraudzībā. Suitu dziesmas un dančus iepazīt palīdzēja slavenās etnogrāfiskā ansambļa “Suitu Sievas” dalībnieces un viņu vadītāja Ilga Leimane. Savukārt dūdās iepūst un pabungot varēja dūdu un bungu darbnīcā kopā ar kopas “Suitu dūdenieki” vadītāju Juri Lipsni un palīgiem. 

Pērlīšu darbnīcā pie meistares Lailas Puķītes tika apgūtas pirmās iemaņas krances izgatavošanā. Savukārt kaņepju papīra darbnīcu vadīja Dace Tunne. Biedrības “Liepu ielas radošais kvartāls” darbnīcā darbojās Alsungas jaunieši Daces Oberšates-Veisas vadībā – tur tika piedāvātas dažādas mākslinieciskas aktivitātes. Uzlīmju darbnīcā pie Lauras Vilciņas un Jura Reinholda (Customstickers.shop) tika tapinātas suitu rakstu uzlīmes.

Priecēja kuplais dalībnieku skaits un īpašs prieks par nometnes dalībniekiem no Ēdoles – ukraiņu bērniem, kuri bija ļoti priecīgi izmēģināt dažādās suitu amatu prasmes. Projektā tapa arī jauns vides objekts – galds ar Suitu cirku laukumā pie Rijas, kur publisku pasākumu laikā ikviens aicināts uzspēlēt.

Suitu amatu dienas jau kļuvušas par skaistu tradīciju, šogad tās tika rīkotas jau otro reizi. Uz tikšanos amatu dienās nākamajā gadā!

Suiti logo LVMSuiti logo SKM

Suiti logo KURZEMES REGIONS

Suiti LOGO VKKF