15. septembrī svinīgi atklās Nacionālo partizānu kara piemiņas vietu Kabiles pagastā

NACIONĀLO PARTIZĀNU PIEMIŅAS VIETA

2022.gada rudenī lielā meža vidū starp Rendu un Kabili sabiedrībai tiek nodots Nacionālo partizānu kara piemiņas objekts, ko pēdējo gadu aktīva darba rezultātā ir izveidojuši nodibinājuma Rubeņa fonds aktīvisti.

Aicinām uz Nacionālo partizānu kara piemiņas vietas atklāšanu šī gada 15. septembrī plkst. 12.00 Kuldīgas novada Kabiles pagastā. Pasākumā dalību apstiprinājuši Aizsardzības ministrijas, Kultūras ministrijas un Zemkopības ministrijas pārstāvji.

Piemiņas ansambļa vietas izvēli noteica netālu esošā 1946.gada 1.janvāra Āpuznieku kaujas vieta, kur Kabiles grupas nacionālie partizāni atsita skaitliski ievērojami pārākas čekas karaspēka vienības uzbrukumu un nodarīja tam lielus zaudējumus. Šodien šeit par seno kauju liecina divu kritušo partizānu – Emīla Šmita un Ādolfa Kūrēja apbedījumi un “līkā priede”, kur pēc cīnītāju atmiņām atradās grupas rietumu priekšpostenis.

Ar Zemkopības un Aizsardzības ministriju, vairāku privātpersonu atbalstu un daudzu čaklu talcinieku un meistaru rokām šobrīd mežā izveidota stendu galerija par Nacionālās pretošanās kustības vēsturi, partizānu dzīvojamais slietnis, vasaras klase nodarbībām un memoriālā siena ar 294 LNPA “Kurzeme” kaujinieku vārdiem, kas iegravēti ozola plātnēs.

Meža objekts atrodas 10 km attālumā no Nacionālās pretošanās kustības muzeja.

Kontaktpersona:

Andrejs Ķeizars, mob. +371 26 559 172, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

https://rezistence.lv/

Pasākumu organizē Nacionālās pretošanās kustības muzejs, tā norisei informatīvo atbalstu sniedz Kurzemes plānošanas reģions.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav