Aicina uz lustīgu līgošanu Kuldīgas novadā

Foto: Lāsma Reimane

Klāt vasaras saulgrieži – latviešiem izsenis tik nozīmīgie svētki, kad ar meijām un ziediem rotājam mājas, plūcam jāņuzāles un vijam svētku vainagus, kuram Jāņugunis un izbaudām gada visgarāko dienu un visīsāko nakti, cildinot dabu un auglību. Plašas iespējas svētku svinēšanai piedāvā Kuldīgas novads.

Saulgriežos Kuldīgā uzziedēs pļava

Vasaras saulgriežos šogad Kuldīgā uzziedēs īpaša pļava, pilsētu rotās ar lielformāta alus kausiem, bērzu meijām un citiem dekorācijām, informē novada māksliniece Monta Plaude. Skvēriņā Pilsētas laukumā 2 izvietos krāsainus lielformāta pļavas ziedus, tā imitējot ziedošu pļavu. Tās ir jaunas dekorācijas, ko izgatavojusi Jeļena Egliņa. Kompozīciju papildinās koka mucās izkārtotas bērzu meijas un niedres. Balti lielformāta ziedi uzplauks arī Mucenieku ielas aplī. 

Liepājas iela svētkos būs saposta ar iepriekšējos gados iepazītām dekorācijām – koka žodziņiem, vasaras saulgriežiem piemērotām tautas dziesmām, koka mucām, bērzu meijām un niedrēm. Vairākās vietās pilsētā dižosies lielformāta alus kausi.

Pašvaldība aicina arī iedzīvotājus, uzņēmumu un iestāžu vadītājus, sagaidot  vasaras saulgriežus, izvietot bērza meijas pie māju fasādes durvīm. Īpaši aicinām Liepājas ielas iestādes un uzņēmējus būt aktīviem, radot kopējo pilsētas svētku noskaņu. Pašvaldība cer uz iedzīvotāju atsaucību un jau iepriekš pateicas par ieguldījumu svētku noskaņas radīšanā!

Svētku tirdziņi, ielīgošana un balle Kuldīgā

Lai svētkiem kārtīgi sagatavotos un sagādātu visu nepieciešamo, iesakām izmantot iespēju apmeklēt svētku tirdziņus. Sestdien, 18. jūnijā, Kaļķu ielas kvartālā no 11.00 līdz 16.00 norisināsies Siera, maizes un zaļumu tirgus, kopā pulcējot izcilu garšu siera un maizes meistarus no dažādām Latvijas saimniecībām. Varēs baudīt gardu kafiju un atveldzējošus dzērienus, kā arī sarūpēt svētku dāvanas. Savukārt trešdien, 22. jūnijā, 11.00–17.00  Liepājas ielā norisināsies Jāņu tirgus, kurā tirgosies amatnieki un amatu pratēji, tautas lietišķās mākslas studijas, mākslinieki un individuālie meistari, ekoloģiski tīru un Latvijā audzētu pārtikas produktu ražotāji, kā arī našķu tirgotāji.

No 21. līdz 26. jūnijam Estrādes parkā ikvienu gaidīs īpaši ierīkots “Saulgriežu iedvesmas dārzs”. 21. jūnijā no 12.00 norisināsies ielīgošana Kuldīgas ielās un laukumos, bet Jāņu vakarā,  23. jūnijā, no 22.00 līdz 3.00 estrādē būs Līgo nakts balle ar grupu “La Bamba”. Ieeja tajā būs bez maksas.

Svētku pasākumi Skrundā un pagastos

Svētku dekorācijas un dažādus svētku pasākumus būs iespējams baudīt arī Skrundā un novada pagastos.

SKRUNDĀ

23. jūnijā 9.00–12.00 Skrundas tirgus laukumā – zāļu dienas tirgus.
10.00–11.00 par lustīgu svētku atmosfēru gādās kapella “Luste” no Lieģiem.

23. jūnijā 22.00 – 4.00  Skrundas estrādē – zaļumballe kopā ar  grupu “Sapņu pietura”.

ALSUNGĀ

19. jūnijā 16.00 Ziedulejas estrādē – muzikāls uzvedums “Limuzīns 5 Jāņu krāsā”, ieeja 7 EUR.

21. jūnijā gatavosimies vasaras saulgriežiem. Aicinām interesentus uz Alsungas Livonijas ordeņa pagalmu, kur no 17.00 mācīsimies gatavot sieru, vīt svētku vainagus un gatavot galda dekorus. Dalībniekiem jāpiesakās pa tālr. 26425015.

23. jūnijā no 10.00 suitu ļaudis ielīgos Alsungas pagasta teritorijā, apbraukās ciemus.

ĒDOLĒ

23. jūnijā 20.00 Ēdolē Dzirnavu dārzā “Līgo veci, līgo jauni, līgo visa Ēdolīte” – pirmizrāde A. Niedzviedzis “Trīsarpus atraitnes”. Piedalās Ēdoles pašdarbnieki. 22.00 kopējs ugunskurs un Līgo balle. Spēlē “Suitu muzikanti”. 24.00 puspliko skrējiens gar Dzirnavu ezeru.

KABILĒ

23. jūnijā 22.00 Kabiles estrādē – “Līgo balle Kabilē” kopā ar Normundu.

KURMĀLĒ

23. jūnijā 16.00 Vilgāles estrādē – koncerts kopā ar Arti Šimpermani. Ieeja brīva.

LAIDOS

18. jūnijā 14.00 Sermītes sporta laukumā aicināti piedalīties dalībnieki no visas Kurzemes, lai cīnītos par “Stiprākā kurzemnieka” titulu. Balvā – Jāņu labumi. Pieteikšanās un reģistrācija sacensību dienā 13.00–13.45. 20.00 Sermītes estrādē – Laidu amatierteātra izrāde pēc Ritas Missūnes lugas motīviem “Nopietni kā anekdotē ielīgosim Jāņus”. Režisore Raimonda Vilmane. 22.00 Sermītes estrādē – Zaļumballe ar grupu “Zeļļi”. Ieeja brīva.

20. jūnijā 18.00 Laidu estrādē – Jāņu zāles receptēs, vainagos un tradīcijās ierādīs zāļu sieva Līga Reitere. Līdzi jāņem pļavu ziedi, smilgas vai labība. Jāņu dziesmu dziedāšana un rotaļās iešana kopā ar Inu Celitāni. Līdzi jāņem “Līgo groziņš”. Ieeja brīva. Informācija pa tālr. 29604482.

NĪKRĀCĒ

21. jūnijā 19.00 pastaigu takā “Labirints” – Jāņu ieskandināšanas pasākums, kurā apmeklētāji aicināti uz līksmu kopā sadziedāšanos un zāļu vainagu pīšanas un Līgo dekoru darināšanas prasmes apgūšanu radošā meistarklasē ar Andu Vītolu. Līdzi ņemt plediņus sēdēšanai, pašas skaistākās un košākās Jāņu zāles, ko likt vainagā, labu garastāvokli un darboties prieku.

23. jūnijā ikviens aicināts piedalīties kopīgas svētku noskaņas veidošanā Nīkrācē. 10.00 pie Nīkrāces atpūtas centra notiks Līgo svētku tirdziņš, kurā mīļi gaidīti visi tirgoties gribētāji. Pieteikties pa tālr. 26109471 (Dana). 10.30 Līgo svētku tirdziņa apmeklētājus priecēs humoristiskais Līgo svētku sveiciens. 22.00 pie Nīkrāces atpūtas centra – lustīgā zaļumballe ar atraktīvo grupu “Taizers”. Ieeja brīva. Līdzi ņemt sedziņu sēdēšanai, groziņu, labu noskaņojumu un dejotprieku. Pirms zaļumballes – Nīkrāces pagasta Līgu un Jāņu sveikšana un “Līgo dienas jampadrača” sportistu apbalvošana! Nāc pulkā, līgosim visi kopā Nīkrācē!

23. jūnijā 14.00 Nīkrāces pamatskolas sporta laukumā – “Līgo dienas jampadracis”. Ja ir vēlme izkustēties, nenopietni sportojot, aicinām pieteikt savu komandu pasākumam. Komandas sastāvā – seši dalībnieki (obligāti vismaz viena sieviete). Komandu jāpiesaka līdz 20. jūnijam. Sīkāka informācija pa tālr. 26665633 (Ilona).  22.00 pie Nīkrāces atpūtas centra –  apbalvošana.

PADURĒ

22. jūnijā  pie Padures klēts – “Vasaras saulgrieži Padurē”. 18.00 siera siešanas un vainagu pīšanas meistarklases. 20.00 uguns iedegšanas rituāls.

PELČOS

19. jūnijā 15.00 pie Pelču tautas nama – Saulgriežu ieskaņas koncerts. Piedalās Pelču vokālais ansamblis “Avots” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sābri”. Atvērsies Pelču pagasta talantu pūra lāde.

RAŅĶOS

18. jūnijā 20.00–23.00 “Sudmalnieku birzī” – Jāņu ielīgošana “Viena diena lauku sētā” ar krējuma mašīnēšanu un sviesta kulšanu, dažādu sieru siešanu, pašu ceptām nabagpankūkām, koka karošu grebšanu, veļas mazgāšanu uz vešdēļa un gludināšanu uz ruļļa, grozu pīšanu, kalējdarbiem, ēvelēšanu uz ēveļbeņķa. Gar Ventu būs iespējams izbraukt ar līnijdrošku, bet Ventā ar laivu. Atvērsim pūralādes ar senlatviešu darbarīkiem. Acis priecēs mini zoo ar kazām, vistām, cāļiem un aitām,  tautastērpu, puķu un uguns ceļu. Estrādes stāvlaukumā darbosies pirmsjāņu tirgus ar sieriem, pašceptu maizi,  kūpinājumiem, piparkūkām, putoto medu  un citiem labumiem. Sīkāka informācija pa tālr. 29359243 (Dace). Vakara gaitā muzicēs Snēpeles kapella “Kā ir, tā ir”. Jestrus dančus dejos Snēpeles vidējās paaudzes deju kolektīvs “Snēpele”, Skrundas kultūras nama senioru deju kolektīvs “Virši” un bērnu deju kolektīvs “Jautrais dancis”. 22.00 akmens labirintā - kokļu koncerts. Ieeja bez maksas.

23. jūnijā 21.00 estrādē – Raņķu amatierteātra lustes – “Īsa pamācība līgošanā”. 22.00–3.00 Līgo zaļumballe ar grupu “Ēna”. Ieeja brīva.

RENDĀ

23. jūnijā 23.30 Rendas pagasta dīķī tiks aizdegts peldošais Jāņu ugunskurs. 

RUDBĀRŽOS

17. jūnijā 19.00 Rudbāržos lauku sētā “Meža  Ozoliņi” maģiskā dabas pilnbriedā pie dižozoliem – Lauras Drēzdiņas etnokokles autorkoncerts “...kad debesu lūkas ir vaļā, skan zelta stīgas.”
Noskaņu pirms koncerta mežā radīs Āra Godiņa indiāņu izcelsmes flautu perfomances. Noslēgumā: Saulstāvju uguns rituāls.

19. jūnijā 18.00 Rudbāržu kultūras namā – pirmizrāde Rudbāržu amatierteātrim “Spēlmaņi” – Baibas Jukņēvičas komēdija pieaugušajiem “Divi zaķi”. Pirmizrādē piedalīsies Rudbāržu folkloras kopa “Kamenīte”.

23. jūnijā 22.00 Rudbāržu sporta laukumā – Līgo zaļumballe kopā ar projektu “5 Jāņi” un DJ.

RUMBAS PAGASTĀ

22. jūnijā 14.15 Ventas ciema Brīvā laika pavadīšanas centra “Bukaiši” teritorijā – “Gardēži – siera dižošanās pēcpusdiena”.

23. jūnijā 22.00–3.00 – Ventas ciemā – Līgo balle kopā ar grupu “Četri rieksti”.

SNĒPELĒ

22. jūnijā 19.00 brīvdabas estrādē Jāņu noskaņās – Snēpeles amatierteātra izrāde V. Pumpure “Tobiass ir miris, lai dzīvo Tobiass”.

TURLAVĀ

22. jūnijā 19.00  Turlavas Dižgaiļu parka estrādē – Līgo pasākums kopā ar  Turlavas pašdarbnieku teātra izrādi Ritas Missūnes situāciju komēdiju “Dāvana tantei”. Tālr. uzziņai: 26263960 (Zanda Spuļģīte).

VĀRMĒ        

23. jūnijā 23.00 Vārmes brīvdabas estrādē “Liepu birzs” – Līgo balle ar grupu “Pļumpapā”. Ieeja brīva.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav