Pašvaldība aicina ar izpratni izturēties pret apstākļiem palielināto nokrišņu dēļ un ziņot par problēmvietām

Publicitātes foto

Pēdējās nedēļās ievērojami palielinājies nokrišņu daudzums. Tā rezultātā būtiski pieaudzis ūdens līmenis upēs un citās ūdenstilpēs, vietām applūst teritorijas upju krastos. Ūdens krājas arī pļavās, laukos, namu pagalmos un arī pagrabos. Ļoti pasliktinājušies braukšanas apstākļi uz grants ceļiem – lielā mitruma dēļ veidojas bedres, vietām arī ceļi applūst.

Kuldīgas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus šajā sarežģītajā situācijā, ko izraisījuši laikapstākļi, būt pacietīgiem un saprotošiem, kā arī iespējami saudzīgi lietot grants ceļus.

Pašvaldība dara visu, kas iespējams, lai ceļus varētu izbraukt, un turpina apzināt kritiskās vietas uz ceļiem Kuldīgas novadā, kur nepieciešams operatīvi rast risinājumus un novērst lietus radītās sekas. Situācija tiek kontrolēta, un avārijas stāvokļi novērsti. Piemēram, Vārmē pagājušajā nedēļā atraka caurtekas galus, padziļināja grāvīti uz kanālu un caurteku iztīrīja Loka ceļā, kur ūdens plūda pāri ceļam. Līdzīgi situācijām seko līdzi un risina visos pagastos. Ja iedzīvotāji pamana kritiskas vietas savā pagastā, kur nepieciešama steidzama pašvaldības rīcība, lai likvidētu avārijas situāciju, aicinām ziņot sava pagasta pārvaldei.

Taču ceļu greiderēšanu šādos apstākļos nedrīkst veikt – to operatīvi visā novadā darīs, tiklīdz uzlabosies laikapstākļi.

Lauku ceļu tehniskā stāvokļa dēļ arī skolēnu autobusiem ir ļoti sarežģīti apstākli braukšanai, taču šobrīd visi skolēnu autobusi kursē bez izmaiņām.

Jau ziņots, ka Kurzemes upēs un ezeros pirmdien un otrdien gaidāms straujāks ūdens līmeņa kāpums nekā citviet valstī, daudzviet tiks sasniegts šīs ziemas un arī pēdējo desmitgažu augstākais plūdu līmenis.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav