Pusnaktī plāno izslēgt ielu apgaismojumu

Foto: Lāsma Reimane

Pēdējo mēnešu laikā elektroenerģijas biržas cenas sasniegušas vēl nepieredzēti augstas līknes, radot jaunus diennakts vidējās cenas rekordus. Tāpēc Kuldīgas novada pilsētās un pagastos nakts laikā plānots izslēgt daļu ielu apgaismojuma.

Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka skaidro, ka lielais elektrību cenu kāpums liek bažīties par strauju rēķinu pieaugumu. Lai to neizjustu tik lielā apmērā, tiek domāts, kā ietaupīt, tāpēc pašlaik tiek strādāts pie sistēmām, lai būtu iespēja nakts laikā izslēgt daļu apgaismojuma pilsētās un pagastos.

Elektrības cenas biržā šobrīd aizvien pieaug, decembrī sasniedzot augstākos rādītājus visā to vēsturē. 2021. gada pirmajā pusgadā vidējā Nord Pool biržas cena par elektroenerģiju Latvijā bija 54,08 eiro par MWh, savukārt otrajā pusgadā (jūlijs – novembris) 106,19 eiro par MWh. Kopumā pērnā gada otrajā pusgadā novērojams cenu kāpums par 96%, salīdzinot ar gada pirmo pusi.

Aicinām iedzīvotājus izturēties ar sapratni un ikvienai mājsaimniecībai izvērtēt arī savus elektroenerģijas lietošanas paradumus, lai laikus piemērotu elektroenerģijas ekonomijas iespējas.