Uzlabo ūdens kvalitāti Vārmē

udens
Foto: SIA "Kuldīgas ūdens"

SIA “KULDĪGAS ŪDENS”, turpinot nodrošināt dzeramā ūdens kvalitāti pagastos, Vārmes pagastā ir uzstādījis jaunu atdzelžošanas iekārtu. 

Iepriekšējās atdzelžošanas stacijas iekārtas bija novecojušas un pastāvēja iespēja, ka pasliktināsies ūdens kvalitāte. Darbus veica “KULDĪGAS ŪDENS” speciālisti, turklāt tie tika pabeigti viena mēneša laikā. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andris Kļaviņš uzsver: “Ēku izremontējām, lai uzlabotu tās atbilstību veselības un higiēnas prasībām. Ierīkojām jaunu atdzelžošanas iekārtu ar aeratoru un automātiskās vadības blokiem, kas Vārmes pagastā nodrošina kvalitātes prasībām atbilstošu dzeramo ūdeni. Dzeramais ūdens ir augstas kvalitātes, atbilstošs Eiropas Savienības direktīvām un Ministru kabineta noteiktajiem standartiem”.

Iekārtas jauda ir 10 m3 stundā. Filtri paredzēti ūdens attīrīšanai no duļķainības, izšķīdušā un oksidētā dzelzs un mangāna. Darbības pamatā ir aerācija un filtrācija. Kad neattīrītais ūdens tiek attīrīts ar gaisu, dzelzs, mangāns un mehāniskie piemaisījumi veido mazas nogulsnes, kuras var izfiltrēt. Iekārtu veido aerators un divi filtri. Tie ik pēc noteikta laika tiek skaloti un tad atkal ir gatavi ūdeni attīrīt.

Kādēļ jāveic atdzelžošanas process?

Lai arī Kuldīgā, salīdzinot ar citām vietām Latvijā, ir zems dzelzs piejaukums ūdenim, atdzelžošanas process ir jāveic. Dzelzs ir nepieciešams cilvēka organisma normālai funkcionēšanai – 10 līdz 50 mg dzelzs dienā. Cilvēks dzelzi pārsvarā uzņem ar pārtiku un tikai 5 – 10% no nepieciešamā dzelzs daudzuma tiek uzņemts ar ūdeni. Pasaules Veselības organizācijas noteiktajos dzeramā ūdens standartos dzelzs koncentrācija netiek limitēta, vienlaikus rekomendējot nepārsniegt 0.3 mg/l. Tā ir robeža, virs kuras var sajust dzelzs piegaršu ūdenī. Eiropas Savienības noteiktais dzelzs normatīvs dzeramajā ūdenī ir 0.2 mg/l.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav