Kuldīgas novada atklātās 9. vasaras sporta spēlēs Vārmē valda sāncensība, jauni rekordi un patriotisms

Foto: Lāsma Reimane

Kuldīgas novada Vārmes pamatskolas sporta stadionā 5. augustā norisinājās Kuldīgas novada atklātās 9. vasaras sporta spēles, kurās gan komandas, gan individuāli sportisti – kopā ap 400 dalībnieku no Kuldīgas, Alsungas, Saldus novada – pierādīja sevi, sacenšoties dažādās disciplīnās.

Dalībniekiem bija iespēja mērot spēkus vieglatlētikā, volejbolā, futbolā, strītbolā, tūrismā, lielajā stafetē, smaguma vilkšanā. Vārmes sporta hallē norisinājās sacensības mini florbolā (komandā sacenšas 3 pret 3 spēlētāji). Šādas sacensības sporta spēlēs norisinājās pirmo reizi. Pārējās disciplīnas dalībniekiem bija jau ierastas.

Katram no dalībniekiem uzstādīts savs mērķis – vienam tas ir jauns personīgais rekords, citam – patriotisms. Dalībnieki sporta spēles uzskata par veidu, kā pulcēties kopā un draudzīgi pavadīt laiku, gūt labas emocijas, piedaloties vai jūtot līdzi.

Sporta spēļu mērķis ir ne tikai noskaidrot ātrākos, veiklākos un izturīgākos sportistus, bet attīstīt sporta aktivitātes un veicināt kopējas intereses ar apkārtējiem novadiem.

Strītbolā vīru grupā vislabāk veicās Kabiles pagasta komandai, aiz sevis atstājot Vārmes pagasta un Kuldīgas komandas. Sieviešu grupā triumfēja Turlavas pagasta komanda, 2. vieta – Kabiles pagastam, bet 3. vieta – Kuldīgai.

Volejbolā čempionu godā Kurmāles pagasta komanda, 2. vieta – Īvandes pagastam, 3. vieta Turlavas pagastam. Sievietēm uzvaru svinēja Kuldīgas komanda, 2. vietā atstājot Kurmāles pagasta komandu, bet 3. vieta – Īvandes pagasta meitenēm.

Florbola sacensībās labāko trijnieks – Kuldīgas komanda, Vārmes pagasta un Kabiles pagasta komanda.

Kā vienmēr vislielākā dalībnieku atsaucība bija futbolam. Šoreiz uzvara tika Kuldīgai, 2. vieta – Ēdoles pagastam, bet 3. vietu svinēja viesi no kaimiņu novada – Alsungas.

Tūrisma sacensības notika Vārmes pamatskolas parkā un visātrākie, un veiklākie šogad izrādījās dalībnieki no Alsungas; 2. vietā – turlavnieki, bet 3. vietā – Kurmāles pagasts.

Lielajā stafetē uzvarētāju godā nokļuva Ēdoles pagasts; tam sekoja Alsunga un Turlavas pagasts.

Dienas noslēgumā vīri sacentās ugunsdzēsēju automašīnas vilkšanā uz laiku. Visstiprākie un ātrākie šogad izrādījās vīri no Kabiles pagasta, 2. vietā – alsundznieki, bet 3. vietā Ēdoles pagasts.

Pēcpusdienā tika noskaidroti uzvarētāji Vieglatlētikas kopvērtējumā, un par lielu prieku mājiniekiem uzvarēja Vārmes pagasta komanda; sudrabs Turlavas komandai, bet bronza – Kuldīgas komandai.

Sporta spēles noslēdzās ar uzvarētāju svinīgo apbalvošanas ceremoniju. Komandu pārstāvji bija apmierināti ar pasākuma norisi un solīja gatavoties nākamajām – desmitajām – sporta spēlēm.

Sporta spēles organizēja Kuldīgas sporta skola sadarbībā ar Vārmes pagasta pārvaldi. Vārmē tās norisinājās jau otro reizi. Pirmo reizi sporta spēles Vārmē norisinājās 2009. gadā, kas bija pašas pirmās atklātās sporta spēles.

Veselīga dzīvesveida popularizējošu pasākumu Kuldīgas novada Vārmē organizēja biedrība “Kuldīgas florbola klubs” “Kuldīgas novada atklātās 9.vasaras sporta spēles Kuldīgas novada Domes projekta Nr. 9.4.2.4/16/I/095 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojuma pieejamības uzlabošana Kuldīgas novada Iedzīvotājiem” ietvaros.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav