Ēdolnieki spriež par sabiedrisko kārtību, satiksmi un ezeru

Foto: Kristīne Duļbinska

Aprīlī kuplā skaitā uz ikgadējo iedzīvotāju sapulci bija pulcējušies ēdolnieki. Uz jautājumiem atbildēja Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, viņas vietnieks Aleksandrs Lange, pagasta pārvaldniece Anda Upleja, SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” (KKP) namu apsaimniekotāja Kristīne Silvestrova un Valsts policijas pārstāvji.

Atskatoties uz iepriekšējo gadu, A. Upleja pauda gandarījumu par sekmīgi noorganizēto starpnovadu senioru saietu Ēdolē. Viņa priecājās, ka pagastā sarīkoti vairāki jauni pasākumi, ko izdomā un organizē vietējie jaunieši. No 1. novembra Ēdolē darbojas amatierteātris, labi sokas arī sieviešu vokālajam ansamblim un diviem deju kolektīviem, kas gatavojas deju svētkiem.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa priekšnieks Normunds Aleckis ēdolniekus aicināja palīdzēt policijai, jo vislabāk ir noziegumu novērst, pirms tas radies, bet to iespējams izdarīt tikai ar sabiedrības atbalstu. Viņš aicināja zvanīt policijai, tiklīdz kaut kas notiek. Ja kādam ir kas sakāms Kuldīgas iecirkņa vadībai, droši braukt uz sarunu. Iedzīvotājus interesēja pašvaldības un Valsts policijas atbildības jomas, cik un kur Ēdolē uzstādītas kameras un vai kāds seko līdzi tajās fiksētajam. A. Lange skaidroja, ka pēc iepriekšējā gada nepatīkamajiem atgadījumiem tikusi sasaukta Sabiedriskās kārtības komisijas sēde un situācijas risināšanai dots uzdevums pašvaldības policijai biežāk viesoties Ēdolē, tostarp diennakts tumšajā laikā. Uz Ēdoli pēc izstrādātā patruļu plāna braukušas arī Valsts policijas patruļas. N. Aleckis skaidroja, ka patrulēšana notiek galvenokārt tumšajā laikā, kad ir visbīstamāk. Pastiprināta uzmanība pievērsta autobusu pieturām – tieši tajās ne tikai Ēdolē, bet arī citviet mēdz pulcēties nekārtību cēlāji. Ēdolē uzstādītas četras novērošanas kameras, kuras pārrauga pašvaldības policijas darbinieki. Tuvākajā nākotnē plānots uzstādīt vēl vienu. N. Aleckis apliecināja, ka kameru videoierakstus Valsts policija izmanto regulāri, izmeklējot kriminālprocesus. I. Bērziņa aicināja ēdolniekus, kuriem ir interese, atbraukt uz Kuldīgu un pašvaldības policijas telpās personīgi pārliecināties, kas redzams Ēdolē uzstādītajās kamerās. Iedzīvotāji diskutēja par to, kurās vietās vēl vajadzētu uzstādīt kameras, kur mēdz pulcēties nepatīkamas kompānijas un kur neapzinīgie mēdz piedrazot.

Vēl tika spriests par to, ka jaunieši mēdz ātri braukt ar auto, tāpēc, iespējams, būtu lietderīgi kādās vietās izvietot tā saucamos “guļošos policistus”. I. Bērziņa mudināja iedzīvotājus, ja ir konkrēts priekšlikums, kur ātrumvalni vajadzētu izvietot, rakstīt iesniegumu pašvaldībai – jautājumu izvērtēs Transporta komisijā. Tika apspriesta arī satiksmes organizācija pie Ezerkroga, kur trūkstot ietves, ceļu un ielu stāvoklis, ceļu greiderēšana un Kuldīgas – Ēdoles ceļa seguma sakārtošana.

Aktuāls bija jautājums par ūdens līmeni Ēdoles ezerā un upītes aizaugšanu – pēc iedzīvotāju domām SIA “Vanka”, kas ezeru apsaimnieko, nepildot savas saistības. A. Upleja skaidroja, ka ir izstrādāti ezera apsaimniekošanas noteikumi un ūdens līmenim ir jābūt noteiktajās robežās. Situācija pārbaudīta kopā ar Valsts vides dienesta speciālistu, konstatējot, ka ūdens līmenis ir pieļaujamajās robežās, tāpēc uzņēmējiem neko pārmest nevar. Apspriests tika arī jautājums par rallija rīkošanu, brīviem dzīvokļiem, īpašumu sakārtošanu, pieminekli Krišjānim Valdemāram, taciņu pie baznīcas, nepieciešamību pēc represēto piemiņas vietas un vietas, no kurienes izvadīt aizgājējus.

KKP namu apsaimniekotāja K. Silvestrova aicināja iedzīvotājus apmeklēt dzīvokļu īpašnieku sapulces, lai spriestu par to, kādi remontdarbi mājās būtu jāveic.  Ēdolnieki ir bijuši aktīvi, privatizējot savus mājokļus – iespējams, tas motivēs cilvēkus sakārtot mājas un pagalmus. KKP pārstāve arī aicināja sekot līdzi dūmvadu un apkures ierīču tehniskajam stāvoklim, rūpējoties par ugunsdrošību. Ēdolniekus interesēja, kāpēc KKP nepiedāvā šķirot tetrapakas. K. Silvestrova skaidroja, ka tetrapakas neviens Latvijā neuzpērk, tāpēc nav, kur tās nodot.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav