Svinēs Īvandes baznīcas 200 gadu jubileju

Publicitātes foto

22. un 23. oktobrī Kuldīgas novada Īvandes luterāņu baznīcā norisināsies pasākumi par godu baznīcas 200 gadu jubilejai.

Sestdien, 22. oktobrī, plkst. 14.00 Īvandes baznīcā notiks Kuldīgas baznīcu apvienotā kora koncerts un svētbrīdis. Savukārt svētdien, 23. oktobrī, plkst. 14.00 Īvandes baznīcas draudze aicina uz dievkalpojumu ar Īvandes baznīcā kalpojušo mācītāju piedalīšanos, bet pēc tā koncertēs kamerkoris „Rāte” kopā ar Uldi Marhilēviču.

Īvandes baznīcas draudze aicina ikvienu piedalīties svētku pasākumos. Ieeja pasākumos – par ziedojumiem.

Pašreizējā Īvandes luterāņu baznīca celta 1815. gadā Īvandes muižas tuvumā ezera krastā, bet iesvētīta 1816. gada 12. novembrī. Līdz pirmajam pasaules karam  baznīcā darbojās gan vācu, gan latviešu draudzes. 1936. gadā baznīcai uzlikts cinkota skārda jumts, ēka sakārtota, salaboti altāris, kancele,  soli. Kancele un altāris veidoti klasicisma stilā. Draudzes priekšnieks atradis kanceles pamatā iegrieztu gadskaitli 1858. un uzvārdu Miķelsons. Iespējams, tas ir meistara, kas iekārtojis interjeru, uzvārds.

Īvandes draudze spītīgi pastāvējusi nepārtraukti arī padomju gados, kas ir atsevišķu īvandnieku nopelns. Šobrīd baznīcā dievkalpojumi notiek 2 reizes mēnesī. Baznīcā ir laba akustika, tāpēc šeit ļoti skaisti izskan vokālie dziedājumi.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav