Aicina uz Usmas baznīcas 80. jubilejai veltītu dievkalpojumu

Foto: Sandris Kuzmickis

Usmas baznīcas atbalsta biedrība un Usmas Sv. Pētera Evaņģēliski luteriskā draudze svētdien, 2. oktobrī, plkst. 12.30 aicina uz Usmas baznīcas 80. jubilejai veltītu svētku dievkalpojumuRendas pagasta Usmas baznīcā.

Usmas ezera krastā jau 1704. gadā pacēlās dievnams no tēstiem guļbaļķiem. Šo dievnamu šobrīd var skatīt Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā – tas ir muzeja dārgums un tautas kultūras vienreizīguma simbols. 1936. gadā pēc arhitekta un etnogrāfa P.Kundziņa un P.Ārenda projekta uz vecajiem pamatiem tika uzbūvēts jauns Usmas dievnams.

Draudzes dzīve apsīka pagājušā gadsimta 60-tajos gados, kad padomju funkcionāri ar administratīvu un psiholoģisku spiedienu vērsās pret baznīcas dzīves organizētājiem un veidotājiem.

2002. gada 18. oktobrī pēc vietējo iedzīvotāju iniciatīvas notika pirmais dievkalpojums, kuru vadīja prāvests Viesturs Pirro, un jau 2003. gada 4. maijā vietējie iedzīvotāji pulcējās uz sapulci, lai dibinātu draudzi un savestu kārtībā baznīcas apkārtni.

2005. gada 24. janvārī draudze oficiāli reģistrēta kā Usmas Sv. Pētera draudze, jo laikā, kad vecā baznīca vēl stāvēja tukša un auksta, otrā pusē ezeram tika uzcelta jauna Usmas baznīca.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav