Aizvadīts velobrauciens “Ēdoles pedālis – 2016”

Publicitātes foto

Gatavojoties Latvijas simtgadei, Ēdoles pagastā jau otro gadu notika velo brauciens “Ēdoles pedālis”, lai iepazītos ar interesantiem dabas objektiem un tiktos ar zinošiem cilvēkiem.

Ar Ēdoles kultūras nama direktores Ineses Poriķes uzmundrinošo apsveikumu un visu dalībnieku iesildīšanu ar sportiskiem vingrojumiem, dalībnieki devās 20 kilometru garā ceļā. “Mūsu brauciens bija sadalīts pa trīs pieturām. Pēc 10 kilometriem pirmā lielā pietura, Īvandes pagasta “Ģeru” bedrīšakmens. Cienājot ar kliņģeri un atspirdzinošu pīlādžu dzērienu, mūs laipni sagaidīja “Ģeru” mājas saimniece Ginta Bērtulsone. Viņa pastāstīja, ka šis senais kulta akmens ir no jaunākajiem atklātajiem bedrīšakmeņiem Kurzemē,” pastāstīja Aira Celma, velobrauciena organizatore. Akmens virspusē ir 12 bedrītes, kurās apmēram pirms 3000 gadiem esot likti ziedojumi, medus, graudi. Akmens atklāts un reģistrēts Latvijas Petroglifu centrā 2015. gada pavasarī.

Baudot aizejošās vasaras skaistumu, tālāk pedāļi veda uz otro pieturu pie dabas pazinēja un vērotāja Ilmāra Tīrmaņa. Ilmārs pastāstīja, ka jau vairāk nekā 20 gadus dzīvo šajā mežu iekautajā dabas paradīzē Ēdoles pagasta “Mežsarglīdumos”. Dabas un dzīvnieku pazinējs velobraucējus veda nelielā ekskursijā pa savas mājas apkārtni, parādot purva vardi, ķirzaku, dodot nogaršot cūceņu ogas, stāstot un parādot, kādi kukaiņi dzīvo sētā augošajā eglē. Ļoti interesants bija stāstījums par čūskām – odzi un zalkti.  Pasākuma organizatori un dalībnieki saka sirsnīgu paldies Ilmāra sievai Līgai, kura visus cienājusi ar ļoti garšīgu dārzeņu zupu.

Mājupceļā piestāts trešajā pieturā, lai apskatītu dižozolus, kurus savulaik no krūmiem atbrīvoja Imants Ziedonis ar domubiedriem. Divi ozoli zaļo, bet viens no lielajiem ozoliem ir nolūzis.

Visi velobrauciena dalībnieki bija apmierināti ar jauki un sportiski pavadīto dienu.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav