„Kuldīga. Arhitektūra un pilsētbūvniecība” grāmata gūst atzinību ASV

„Kuldīga. Arhitektūra un pilsētbūvniecība” eksemplārs ir iekļauts ASV Kongresa bibliotēkas (Library of Congress) krājumā, kur speciālisti grāmatu ir novērtējuši ļoti atzinīgi.

Kongresa bibliotēkas Eiropas nodaļas vadītājs Grant G.Harris atzīst, ka viņš ir bijis ļoti priecīgs, saņemot šo unikālo darbu. Pateicības vēstulē viņš norādīja, ka pirms tam vēl nav redzējis tik labi ilustrētu izdevumu ar krāsainajiem karšu atvērumiem.  Grāmatai īpašu vērtību piešķir tās divvalodība, tulkojums ir ļoti kvalitatīvs, viegli lasāms un uztverams. Tā ir multidisciplināra grāmata, kas sevī ietver vēstures pārskatu par Kuldīgas vēsturisko arhitektūru un pilsētvidi, tajā pašā laikā tas nav sauss stāstījums – teksts ir interesants un saistošs. Viņš vēlas izteikt pateicību visiem, kas ir iesaistījušies grāmatas veidošanā: „Esmu priecīgs, ka šo darbu varu pievienot mūsu bibliotēkas krājumam. Augsti novērtēju to, ka palīdzat papildināt lielāko bibliotēkas krājumu pasaulē, īpaši ar latviešu darbiem, kas, manuprāt, ir lielākais krājums ārpus Latvijas.”

Kā zināms, 2014. gada 7. februārī notika grāmatas „Kuldīga. Arhitektūra un pilsētbūvniecība” atvēršanas svētki.

Pēc Kuldīgas novada pašvaldības iniciatīvas divu gadu garumā veikts pamatīgs izpētes darbs, kas slāni pa slānim atklāj Kuldīgas vecpilsētas vērtības arheoloģijā, arhitektūrā, pilsētbūvniecībā.

Grāmata „Kuldīga. Arhitektūra un pilsētbūvniecība” sniedz vērtīgu ieguldījumu ne tikai Kuldīgas, bet arī visas Latvijas kultūras bagātību apzināšanā un popularizēšanā. Tajā apkopota informācijas par Kuldīgas arhitektūru dažādos laika posmos, kā arī izstrādāti priekšlikumi pilsētas arhitektūras attīstībai nākotnē, iekļaujot arī arhitektu un vēstures speciālistu viedokļus.

Kongresa bibliotēka ir ASV nacionālā bibliotēka, vecākā federālā kultūras institūcija visā valstī. Tā atrodas trīs ēkās Vašingtonā. Kongresa bibliotēka ir lielākā bibliotēka pasaulē pēc grāmatu skaita un plauktu lieluma. Tā tika uzbūvēta 1800. gadā Kongresa vajadzībām. Pašlaik bibliotēkā ir 147 miljoni vienību.

www.loc.gov/

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav