Kuldīgā aicina uz tēva dienas svinībām “Senču dārgumus meklējot”

teva diena

Svētdien, 13. septembrī, no 11.00 – 15.00 Kuldīgas restaurācijas centrā, Baznīcas ielā 30  biedrība “Kultūras projektu koordinācijas centrs” sadarbībā ar Kuldīgas restaurācijas centru rīkos tēva dienas svinības “Senču dārgumus meklējot”.

Pasākuma saturu veidos ģimeņu kopīga darbošanās Kuldīgas restaurācijas centrā un vecpilsētā. Tā kā Kuldīgas vecpilsēta glabā tādus dārgumus kā senās ēkas, tilti un unikāla pilsētvide, kuras saglabāšanai izveidots restaurācijas centrs, kas veicina seno amatu tradīcijas, tad pasākuma ietvaros apmeklētāji būs aicināti interesantā un mērķauditorijai atbilstošā veidā iepazīt šos dārgumus.

Šajā pasākumā apmeklētājiem tiks piedāvāts pašiem aktīvi līdzdarboties sešās aktivitātēs, kur paredzēta gan praktiska darbošanās ar tādiem materiāliem kā koks, finieris, logu ķite un krāsas, gan orientēšanās spēle Kuldīgas vecpilsētā, kuras laikā jāveic dažādi uzdevumi.

Pasākuma programmu veidos tādas norises kā seno darbarīku spēle, kurā bērni kopā ar tēti vai vectētiņu mēģinās noteikt, kādas darbības veikšanai konkrētais rīks paredzēts, izmantojot centra seno darbarīku kolekciju. Paredzēta kokapstrādes darbarīku izmantošanas darbnīca, kurā varēs saēvelēt lielas koka skaidu spirāles un ar kaltu kokā izveidot nelielas ģeometriskas figūras. Tiks sarīkota āderēšanas darbnīca, kurā uz finiera loksnēm apmeklētāji mācīsies attēlot koka šķiedru ar ķemmēm. Logu ķitēšanas darbnīcā varēs iemēģināt roku stikla ķitēšanā, izmantojot tradicionālos dabiskos materiālus. Savukārt darbnīcā “Uzbūvē savu namu pats” varēs izgatavot un izkrāsot sava Kuldīgas namiņa maketu. Vecpilsētas spēle “Atrodi vienradzi Kuldīgā” aicinās orientēties vecpilsētas ieliņās, saskaitīt, izmērīt, uzzīmēt dažādus dārgumus, lai noslēgumā uz kādas mājas jumta vējrādītājā atrastu pašu vienradzi. Aktīvākie dalībnieki varēs tikt pie gardām balviņām sadarbībā ar Kuldīgas novada uzņēmumu “MILZU!”.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Kuldīgas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.kuldiga.lv, drukātajā izdevumā “Kuldīgas novada vēstis”, pašvaldības un Kuldīgas restaurācijas centra kontos sociālajā tīklā “Facebook”.

Pasākums tiek rīkots ar Sabiedrības integrācijas fonda programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” finansiālu atbalstu.

Ilze Zariņa, projekta koordinatore. E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Cannelle logoskriveru saldumiSEB

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav