Eiropas izcilākais galamēŗkis

„Kuldīgas pilsēta Ventas senlejā” 2007. gadā atzīta par Eiropas izcilāko tūristu galamērķi Eiropas Komisijas, Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas un Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) izsludinātajā konkursā.

Eiropas Komisijas projekta „Eiropas izcilākie tūrisma galamērķi” („European Destinations of Excellence” (EDEN)) balvu 2007.gada 26. oktobrī Eiropas tūrisma forumā Kuldīgas pilsētas domes priekšsēdētājam Edgaram Zalānam pasniedza Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Ginters Ferhoigens.

Tūrisma vieta aptver Kuldīgas vecpilsētu un Ventas ielejas daļu vecpilsētas zonā, t.sk. Ventas rumbas un Alekšupītes ūdenskritumus. Vecpilsētas un dabas komplekss ir galvenais tūristu piesaistes mezgls Kuldīgas pilsētā un novadā un viens no galvenajiem tūrisma objektiem Kurzemē.

Kuldīga ieguvusi tiesības izmantot EDEN zīmolu tūrisma vietas popularizēšanā ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā. Par tūrisma attīstību un tūrisma iespējām Kuldīgā 2007. gada vasarā tika uzņemtas divas videofilmas, EDEN projekta ietvaros „Kuldīgas vecpilsētai Ventas senlejā” tika nodrošināta publicitāte ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā.

EDEN mājas lapas sadaļa par Kuldīgu

< SKATĪT AKTUALITĀTES