Pasākumu kalendārs
Dizaina filmu festivāls. Filma Neiespējamais projekts

31.07.2020. 22:30
Kuldīgas pilsētas dārzs, Pils iela, Kuldīga

Florianu Kapsu vienmēr ir fascinējis analogais attēls un skaņu ierakstītāji, taču, kad digitālās revolūcijas ietekmē draudēja nojaukt pēdējo Polaroid rūpnīcu, viņš sāka rīkoties, lai glābtu slaveno momentfoto ierīci. Kā izrādījās, ekscentriskajam austrietiem nebija zināšanu uzņēmējdarbībā. Pāris gadu laikā, kamēr šī enerģiskā dokumentālā filma seko Floriana piedzīvojumiem, notiek izmaiņas sociālajās kustībās un parādās arvien jauni analogā attēla cienītāji un aizstāvji. Neliela grupa aktīvistu apņēmīgi un pārliecinoši dodas pretim pamatplūsmai, atbrīvojoties no tehnoloģiju lielajiem uzņēmumiem.

"Neiespējamais projekts" ir iedvesmojoša filma par analogo iekārtu atgriešanās uzvaras gājienu. Par ekscentrisko, jukušo austriešu zinātnieku, kurš izglāba pasaules pēdējo Polaroid rūpnīcu, kad Stīvs Džobs tirgū palaida pirmo iPhone. Grezns aicinājums atkal iemīlēties reālajās lietās.

Aizkadra balss ļauj mums sekot Florianam un citiem, kas ar savu aizrautību spēj mainīt pasauli. Filmā iekļauti kadri ar raksturīgiem analogiem dārgumiem, piemēram, telefoniem, skaņu ierakstītājiem un atskaņotājiem, iespieddrukas iekārtām, kā arī Polaroid momentfoto vairāku desmitgažu laikā no Endija Vorhola un Leidijas Gāgas līdz neskaitāmām analogajām fotogrāfijām.

Pasaules pirmizrāde Roterdamas Starptautiskajā kinofestivālā.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Ieeja: bezmaksas
Vieta: brīvdabas kinoteātris Goldingen Knight Cinema