Pasākumu kalendārs
Eiropas kultūras mantojuma dienu norises Restaurācijas centrā

14.09.2019. 12:00
Kuldīgas restaurācijas centrs, Baznīcas iela 30, Kuldīga

14. un 15. septembrī no 12.00 līdz 16.00 Kuldīgas Restaurācijas centrs Baznīcas ielā 30 gaidīs apmeklētājus, lai Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros diskutētu un aicinātu padomāt par kultūras mantojuma vērtību saglabāšanu un korektu restaurāciju.

Dienu ietvaros būs iespējams apmeklēt Restaurācijas centra telpas, vērot logu ķitēšanas un metāla detaļu stiprināšanas procesu. Ikviens kultūrvēstures interesents, īpaši skolēni un ģimenes ar bērniem tiks aicināti iepazīt jau restaurētos objektus, izspēlējot UNESCO pilsētas spēli "Restaurācija Kuldīgas vecpilsētas vidē".

Jaunākie apmeklētāji tiek aicināti būvēt mini Kuldīgu, krāsojot un veidojot Kuldīgas namu fasādes.

14. un 15.septembrī 16.00 restaurators Jānis Mertens aicina uz lekciju "Tipiskākās kļūdas un to novēršana koka būvgaldniecības restaurācijā".

Visi pasākumi pieejami bez maksas.

Reizi gadā Eiropas valstu iedzīvotāji svin kultūras mantojuma svētkus – Eiropas kultūras mantojuma dienas, Latvija šajā iniciatīvā piedalās kopš 1995. gada. Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde šogad izvēlējusies šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienu tēmu “Restaurācija”, lai pievērstu lielāku uzmanību restaurācijas nozares un profesijas attīstības nākotnes izaicinājumiem, stiprinātu profesionalitāti, aicinātu uz dialogu ar plašu sabiedrību, veicinātu autentiskuma izpratni, oriģinālas, vēsturiskas substances informatīvās un sajūtu radošās nozīmes novērtēšanu un cienīšanu.
Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde savā mājas lapā internetā paudusi viedokli: „Restaurācijas procesā speciālisti sabiedrībai atdod no pamestības un iznīcības izglābtas kultūras vērtības, kurās ieguldīta profesijas mīlestība, uzticība vērtību saglabāšanai, neizsīkstoša enerģija, rūpīgs un pacietīgs darbs, neapslāpējama vēlēšanās pēc iespējas vairāk atklāt un dziļāk saprast objektu, nesteidzoties, atbildīgi un prasmīgi no jauna izcelt šīs vērtības apbrīnošanai.”