Pasākumu kalendārs
10. Kuldīgas svinīgā Zilā karoga pacelšana

31.05.2019. 17:00
Kuldīgas peldvieta Mārtiņsala, Kuldīga

Kuldīgas peldvieta Mārtiņsalā jau desmito reizi pēc kārtas ieguvusi prestižā Zilā karoga peldvietas statusu. Mārtiņsalas peldvieta ir vienīgā Zilā karoga pludmale pie upes.

Lai saņemtu šādu godu, peldvietai kopumā jāatbilst divdesmit deviņiem kritērijiem, kas iedalīti četrās kategorijās: vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte, apsaimniekošana un serviss, kā arī drošība. Zilā karoga statusa piešķiršana peldvietai notiek starptautiskā līmenī, un ar visām karoga peldvietām var iepazīties tiešsaistes kartē  HTTPS://WWW.BLUEFLAG.GLOBAL/. Katra peldvieta, to skaitā Kuldīga, iegūst arī tūrisma ekosertifikātu.

Turklāt, lai iegūtu Zilo karogu, pašvaldībai gadā jānodrošina piecas vides izglītības aktivitātes. Šogad tās būs pludmales sakopšanas talka, vides izglītības projekts “Koku pētniecība Ventas upes krastos”, vides radošās aktivitātes un veselības diena pie ūdens Mārtiņsalā, vides izglītības projekts “Baltavots un Melnavots”, kā arī velofestivāls “Eiropa. Kuldīga. Domā zaļi”.

31. maijā Mārtiņsalā notiks svinīgā Zilā karoga pacelšana, kā arī peldēšanas sezonas atklāšana. Bet no 15. maija līdz 15. septembrim katru dienu no 10.00 līdz 22.00 Mārtiņsalas peldvietā strādā glābējs, kurš rūpējas par iedzīvotāju drošību. Glābēju darbu, kā ierasts, pārrauga Kuldīgas novada Pašvaldības policija.

PROGRAMMA

PASĀKUMA AFIŠA