Pasākumu kalendārs
cikla “Stāsts un mūzika Kuldīgas novada muižās” pasākums – Liepājas stīgu kvartets un flautas solo koncertprogrammā “Mocarts, Haidns un Bokerīni”

22.03.2019. 19:00
Vārmes muiža

22. martā Vārmes muižā notiks cikla “Stāsts un Mūzika Kuldīgas novada muižās“ otrais pasākums. Plkst. 18.00 interesentiem būs iespēja doties ekskursijā gida pavadībā, un pēc tam plkst. 19:00 baudīt kamermūzikas koncerts, kurā uzstāsies Liepājas stīgu kvartets ar flautas solo. Ieeja pasākumā – bez maksas.

Liepājas stīgu kvartetu veido Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi: vijolnieces Līga Baltābola, Ginta Alžāne, altists Ingars Ģirnis un čelliste Dina Puķīte. Divdesmit gadu kopīgā saspēlē rūdītais Liepājas stīgu kvartets šajā koncertprogrammā satiekas ar Reini Lapu – Liepājas Simfoniskā orķestra flautu grupas koncertmeistaru, kurš dažkārt savu skanīgi instrumentu mēdz nomainīt pret diriģenta zizli. Viendaļīgā koncertā viņu saspēlē uzmirdz divi pastorālos toņos gleznoti itāļa Luidži Bokerīni kvinteti, kuriem līdzās likti viņa laikabiedru Vīnes klasiķu priekšā dzirkstošie stīgu kvarteti – Jozefa Haidna “Joks” un Volfganga Amadeja Mocarta “Medības”.

Koncerta norises vieta – Vārmes (Wormen) muižas kungu māja. Muižas ēku 1830. gadā uzcēla barons Brinkens. Kungu mājā saglabājušās firmas "Celms un Bēms" krāsnis, kas gatavotas 19. gadsimta beigās un kāpnes ar virpotiem koka balustriem. Pēdējie muižas īpašnieki – fon Sakenu dzimta. Vārmes muižas barona pilī kopš 1926. gada atrodas Vārmes pamatskola.

Uz Vārmes muižu un atpakaļ vedīs bezmaksas autobuss, izbraukšana 17.30 no Kuldīgas Kultūras centra. Vietu skaits autobusā ierobežots, tāpēc pietiekšanās obligāta, rakstot Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot 26198759.

Pasākumu atbalsta: VSIA “Latvijas koncerti”, Kuldīgas novada pašvaldība.