Pasākumu kalendārs
Satversmes tiesas organizētās skolēnu zīmējumu un domrakstu ceļojošās izstādes "Mana Satversme" atklāšanas pasākums

11.02.2019. 13:00
Kuldīgas Galvenā bibliotēka, 1905. gada iela 6, Kuldīga

11. februārī, plkst. 13.00 Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā notiks Satversmes tiesas organizētās skolēnu zīmējumu un domrakstu ceļojošās izstādes "Mana Satversme" atklāšanas pasākums.

Satversmes tiesa 2017. gada septembrī par godu Latvijas simtgadei un Latvijas Republikas Satversmes (turpmāk – Satversme) pieņemšanas 96. gadadienai izsludināja skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursu. Tajā 6. klašu skolēni tika aicināti iesūtīt zīmējumus par tēmu “Mana Satversme”, savukārt 9. un 12. klašu skolēni – domrakstus par tēmu “Mana Latvija un Satversme”. Konkursa mērķis bija sekmēt uzticību Latvijai un Satversmei, stiprināt skolu jaunatnes valstisko apziņu, rosināt līdzdalību valsts norisēs, kā arī veicināt jauniešu interesi un izpratni par Satversmi. Pēc konkursa noslēguma tapa ceļojušā zīmējumu un domrakstu izstāde “Mana Satversme” un izstādes pavadošais buklets, kurā publicēti 10 aizraujoši domraksti un 53 koši zīmējumi.
Kuldīga ir šīs izstādes pēdējā pieturvieta un uz atklāšanas pasākumu ieradīsies arī Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele, kas sniegs savu priekšlasījumu par Satversmi.