Izvēlies savu vidusskolu

V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskola 

V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskola

AFISA VPKV

 

 

Kuldīgas centra vidusskola 

Kuldīgas centra vidusskola

AFISA KCV

 

Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola 

Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola

humanitara skola 2020

AFISA KMHZV

PIKC tehnoloģiju un tūrismas tehnikums 

PIKC tehnoloģiju un tūrismas tehnikums

PIKC 2020

AFISA KTTT

PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums  šajā vasarā  uzņem:

  • pēc pabeigtas pamatskolas 4 - gadīgās programmās ar pilnu vispārējās vidējās izglītības apguvi šādās profesijās:

Mēbeļu galdnieks konstruē, izgatavo, uzstāda un iebūvē mēbeles.

Stila mēbeļu modelētājs datorprogrammās un maketos projektē mēbeļu dizainu, modelē stila mēbeles atbilstoši interjeram, daudzveidīgās tehnikās  izstrādā koka dekoratīvos meistardarbus un interjera elementus.

Datorizēto kokapstrādes iekārtu galdnieks speciālajās profesionālajās datorprogrammās projektē, modelē  mēbeles, to detaļas, būvgaldniecības elementus, tos izstrādā datorizētajos darbagaldos, veido prototipus virtuālajā vidē un 3D.

Restaurācijas tehniķis pēta, izzina vēsturi, analizē vēsturiskos apstākļus priekšmetiem, materiāliem  vai konstrukcijām, dodas izpētes ekspedīcijās, strādā ar vēstures, kultūras vērtību un mantojuma saglabāšanu, konservāciju, restaurē, atjauno, protezē, āderē, zeltina, marmorizē, virtuāli modelē.

Tūrisma pakalpojumu konsultants iepazīst Latvijas un Eiropas tūrisma  resursus; dodas tūrisma maršrutēšanas mācību braucienos;  gida un tūristu grupas pavadoņa prasmes;  plāno, organizē un īsteno daudzveidīgas tūrisma aktivitātes. KTTT  nodrošina  sertifikāciju starptautiskās rezervācijas AMADEUS programmā.

Viesu uzņemšanas dienesta speciālists apgūst viesu uzņemšanas dienesta prasmes visdažādākajās tūristu mītnēs (viesnīcās, viesu namos, kempingos u.c.), kā arī uzņēmumos, kuri plāno un īsteno pasākumu un  tūrisma aktivitātes. KTTT nodrošina sertifikāciju starptautiskā Ericsoft rezervācijas programmā.

Pavārs apgūst produktu uzturvērtību un gatavošanas tehnoloģiju, kalkulē un izstrādā ēdienkartes, izzina  jaunu produktu garšu īpašības un gatavošanas tehnoloģiju, izstrādā jaunu ēdienu receptūru, attīsta kompetences kulinārajā mākslā. KTTT nodrošina arī viesu apkalpošanas zināšanu un prasmju apguvi.

Konditors gatavo tortes, cepumus, smalkmaizītes, desertus, šokolādes, zefīra, trifeļu un pralinē meistardarbus, izstrādā receptūru sāļiem un saldiem konditorejas ražojumiem no dažādām mīklām, attīsta kompetences konditorejas mākslā.

Automehāniķis  diagnosticē transporta bojājumus, remontē, veic transporta tehnisko  apkopi, apgūst metināšanu, lodēšanu un virpošanu. KTTT nodrošina šofera tiesību teorētisko apguvi.

 Loģistikas darbinieks plāno, noformē, organizē un īsteno vietējo un starptautisko kravu vai pasažieru pārvadājumus, veic noliktavu organizāciju vairumtirdzniecībā, mazumtirdzniecībā, ražošanā. KTTT nodrošina noliktavu transporta elektrokara sertifikāta  ieguvi.

- personas  ar vidējo vispārējo vai vidējo profesionālo izglītību neierobežotā vecumā  1,5 – gad. programmās ar šādu profesiju apguvi:

 - maizes un miltu produktu ražošanas tehniķis

- pārtikas produktu ražošanas tehniķis

- SPA speciālists

- automehāniķis

Tiek nodrošināta:   kopmītne (ārpus Kuldīgas pilsētas dzīvojošie),  ikmēneša stipendija atbilstoši sekmēm, daļēji profesionālais apģērbs un darba piederumiem.

Papildus garantētas iespējas jauniešiem sevi lieliski attīstīt tehnikumā : koris “Liepzieds”, deju kolektīvs  “Kastan’s” ar koncertturneju uz Augstajiem Tatriem, vēstures, folkloras un gleznošanas studijas, metināšanas un kokapstrādes prasmju apguves studijas, daudzveidīgi radoši  projekti,   ārzemju prakses  kādā no tehnikuma sadarbības 14 Eiropas valstīm,   UNESCO starptautiskais darbs, dalība un uzvaras starptautiskos un nacionālos profesionālos konkursos, Valsts Aizsardzības mācība ar iesākumu militārai karjerai.

Sākot ar pirmo kursu audzēkņi dodas īsāka vai garāka  laika  praksē uzņēmumos.

Audzēkņi praktizējas un veido mācību uzņēmumus Junior Achievment programmā, lai spētu vēlāk  attīstīt savu uzņēmējdarbību. Tehnikums veicina vislabāko absolventu tālākizglītību budžeta vietās Latvijas augstskolās.