Aktīvi iesaistās dažādos projektos

2014. gada decembrī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludināja jauno Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ projektu pieteikumu konkursu skolu, profesionālās, pieaugušo un augstākās izglītības sektorā.

Kuldīgas novada pašvaldība iesniegusi projektu VIAA „Kuldīgas novada pašvaldības izglītības iestāžu vadības kapacitātes paaugstināšana”, kurā uz kursiem Somijā projekta apstiprināšanas gadījumā dosies četru novada  izglītības iestāžu direktori – pirmsskolas izglītības iestādes „Cīrulītis”, Ēdoles pamatskolas, Kuldīgas Centra vidusskolas un pirmsskolas izglītības iestādes-attīstības centra „Bitīte”  vadītāji, lai iegūtu jaunu pieredzi personāla un materiāltehnisko resursu vadībā.

Šogad tika iesniegti divi projekti individuālajām mobilitātēm – Z.Meierovica Kabiles pamatskolas angļu valodas skolotāja Agnese Ozoliņa ir iesniegusi pieteikumu kursiem „Multimedia materials for teaching and learning”, kuri notiks Kiprā, š.g. vasarā, kur skolotāja projekta apstiprināšanas gadījumā mācīsies, kā sagatavot interesantus un interaktīvus materiālus svešvalodas apguvei, bet Pelču speciālās internātpamatskolas-attīstības centra mūzikas skolotāja Sanita Lugovska ir iesniegusi pieteikumu kursiem „Boal’s methodology”, kur projekta apstiprināšanas gadījumā mācīsies neverbālo saskarsmi, lai varētu veiksmīgāk strādāt ar bērniem ar sociālās mijiedarbības traucējumiem.

Janvāra beigās programmā K1 programmā Jaunatnes mobilitātēm CCE (Centre de Culture Européenne) iesniedza projektu „GO FOR EUROPE”, kurā kopā ar sešiem partneriem projekta apstiprināšanas gadījumā strādās Pelču speciālās internātpamatskolas-attīstības centra skolotāji un skolēni, kuri 2014. gadā visaktīvāk piedalījās Inovāciju pārneses projektā „Co Building a Good Guidance” un uzvarēja konkursā par labāko profesijas atspoguļojumu video formātā. Projekta tēmas ir šādas: aktīva Eiropas pilsonība un  vērtības, starpkultūru dialogs.

Pelču speciālajai internātpamatskolai – attīstības centram pirmajā 2015. gada VIAA K2 stratēģiskās partnerības termiņā jau ir iesniegts projekts “Sounds around us” kopā ar Lielbritānijas, Turcijas, Rumānijas un Polijas speciālajām skolām, kurā akcents likts uz mūzikas un IKT izmantošanu mācību procesā.

Tuvojas Erasmus+stratēģisko partnerību projektu iesniegšanas termiņš. Kuldīgas novada pašvaldība kopā ar pirmsskolas izglītības iestādēm „Cīrulītis„ un Ābelīte”, kā arī pirmsskolas izglītības iestādi-attīstības centru „Bitīte” un Kuldīgas bibliotēku turpinās iesākto sadarbību ar Norvēģijas sadraudzības pilsētas Drobakas Municipalitāti, gatavojot pieteikumu sadarbībai metodisko materiālu izstrādē un labās prakses piemēru apmaiņai.

Vārmes pamatskola kopā ar Francijas, Itālijas, Spānijas, Ungārijas, Polijas un Grieķijas izglītības iestāžu pārstāvjiem iesniegs VIAA projekta pieteikumu „Healthy Europe”, kurā paredzētās aktivitātes saistītas ar izpratni par veselīgu dzīvesveidu. Kā inovācija šajā projektā paredzēta dažādu IKT rīku izmantošana.

Kuldīgas 2. vidusskola kopā ar Polijas, Itālijas, Turcijas, Grieķija un Bulgārijas izglītības iestāžu pārstāvjiem iesniegs VIAA projekta pieteikumu „STEAMED”, kura mērķis ir jaunu un inovatīvu mācīšanas tehniku radīšana un aprobēšana dabaszinību un matemātikas mācību priekšmetos.

Pirmās atbildes par projektu apstiprināšanu vai noraidīšanu gaidāmas maijā. Novēlēsim veiksmi visiem, kuri veltīja savu brīvo laiku un sagatavoja projektu pieteikumus!

Aicinu ikvienu pedagogu, kurš vēlas pilnveidot savas profesionālās prasmes, izmantot Valsts izglītības attīstības aģentūras piedāvātās iespējas! Savu iespēju un zināšanu robežas palīdzēšu ikvienam interesentam!

Iveta Diržininka, projektu speciāliste Kuldīgas novada pašvaldības izglītības nodaļa, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tel. 20339704.

< SKATĪT AKTUALITĀTES