Barikāžu piemiņas dienu pasākums 20. janvārī

20. janvārī Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrs aicina skolēnus iesaistīties barikāžu piemiņas dienu pasākumā “Toreiz janvārī…”.
1991. gada janvāra barikādes ir  būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa - viens no Latvijas neatkarības atgūšanas simboliem un unikāls nevardarbīgas pretošanās piemērs,  kas šogad atzīmē 32 gadadienu.

Sadarbībā ar Kuldīgas mācību iestādēm, Zemessardzi, Jaunsardzi, skautu kustību un Kuldīgas novada muzeju tiks organizētas izzinošas un praktiskas uzdevumu stacijas uz Liepājas ielas ar centrālo pulcēšanās vietu pie pasta ēkas (Liepājas iela 34).  Pasākuma mērķis: veicināt patriotismu un valsts piederības sajūtu, attīstīt pilsoniskās līdzdalības un savstarpējās sadarbības prasmes, papildināt un nostiprināt zināšanas par 1991.gada janvāra notikumiem valstī, kad cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citviet Latvijā, tostarp Kuldīgā, apsargājot raidstaciju un pasta ēku.

Uz pasākumu aicināti Kuldīgas novada 9.klašu audzēkņi, kas saistošā, izzinošā un praktiskā veidā varēs nostiprināt/iegūt zināšanas par barikāžu laiku, kā arī iesaistīties  klašu sacensībā par balvām. Katra klase varēs pildīt uzdevumus, iegūstot konkrētu punktu skaitu, kas noslēgumā tiks apkopoti un noskaidroti zinošākie, veiklākie un veiksmīgākie.

Pasākuma laikā Zemessardzes 45. Nodrošinājuma bataljons (ZS) parūpēsies par ugunskuru un  karstu tēju, kā arī būs iespēja uzmērīt ZS ekipējumu un izmantot  ZS fotosienu.

Pasākuma plānotais laiks: 20.janvāris (piektdiena) no plkst. 11.00-14.00.
Vairāk info: Anda Andersone, 29123501,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav