Kultūras kanona konkurss vidusskolēniem

Kurzemes vidusskolēni līdz 24. oktobrim tiek aicināti pieteikties Latvijas kultūras kanona konkursā "Kultūras tradīcijas ģimenē"!

Konkurss notiek trīs kārtās. Pirmā kārta notiek Latvijas reģionos, otrā kārta – neklātienē, iesūtot darbus elektroniski, trešā kārta, kas ir arī konkursa fināls - Rīgā.

Pirmās kārtas norise:

  • Izglītības iestādē izveido komandu trīs skolēnu sastāvā.
  • Izglītības iestāde aizpilda pieteikuma formu tiešsaistē http://ej.uz/kulturas_kanona_konkurss  līdz 2014. gada 24. oktobrim.
  • Pirmās kārtas konkurss Kurzemē plānots Kuldīgā 12. novembrī.
  • Komanda gatavo uzdevumu, ko prezentē klātienē žūrijai konkursa pirmajā kārtā.
  • Pirmās kārtas uzdevumu klātienē vērtē konkursa rīkotāju izveidota žūrija, kuras sastāvā ir Kultūras ministrijas, Latvijas Kultūras akadēmijas, Latvijas Nacionālā Kultūras centra un reģionu kultūras organizāciju pārstāvji, vērtējot 10 punktu sistēmā, atbilstoši iepriekš noteiktiem un izziņotiem kritērijiem.
  • Reģionos katra komanda tiek novērtēta un atbilstoši iegūtajai vietai apbalvota ar konkursa rīkotāju diplomu.
  • Pēc konkursa pirmās kārtas saskaņā ar konkursa žūrijas vērtējumu, trīs labākās katra reģiona komandas tiek izvirzītas uz konkursa otro kārtu.

Otrajā kārtā tiek izvēlēta viena komanda no katra reģiona, kas turpina dalību konkursa trešajā kārtā un piedalās konkursa finālā. Konkursa finālā žūrija komandām piešķir nominācijas (piemēram, Oriģinālākā tradīcija, Interesantākie personāži, Atraktīvākais stāstījums, Labākais scenārijs vai tml.).

Visi konkursa fināla dalībnieki saņem kultūras kanona konkursa uzvarētāja diplomu, kā arī Latvijas Kultūras akadēmijas, LR Kultūras ministrijas un žūrijas speciālbalvas.

Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi par Latvijas kultūras vērtībām un tradīcijām, kas tiek koptas un uzturētas ģimenēs, dažādos Latvijas kultūrvēsturiskajos novados, rosinot interesi par kultūras kanonā neiekļautām tradīcijām, kā arī popularizēt kulturoloģijas, humanitāro un sociālo zinātņu mācību priekšmetus.

Konkursa nolikums

Papildus informācija: projekta vadītāja Agnese Hermane, tālr. 29296861, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav