Kuldīgas mūzikas skolā vasarā aizvadītas radošās mūzikas dienas

muzikas skola

Vasaras izskaņā, no 22. līdz 25. augustam, Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolā norisinājās radošās mūzikas dienas “Vasaras SaSpēle”. Radošo dienu dalībnieki, kopskaitā 45, tika sadalīti lielākos un mazākos ansambļos ar uzdevumu četru dienu laikā sagatavot vienu skaņdarbu, kas tika atskaņots “Vasaras SaSpēles” noslēguma koncertā.

SaSpēles laikā izveidojās astoņi kameransambļi un divi klavieru ansambļi. Radošajās dienās pavadītais laiks bija gana intensīvs, aizraujošs un radošs, mācoties sadarboties, dzirdēt, sajust vienam otru ansambļa saspēlē, pavadot aktīvo laiku mūzikas stafetēs un mācoties spēlēt vienā ritmā, kopīgi iestudējot ritma priekšnesumu, kur kā instruments tika izmantots ķermenis.

Un te, lūk, SaSpēles dalībnieku domas par piedzīvoto radošajās mūzikas dienās. “Pieteicos uz radošajām dienām, jo vēlējos pamēģināt, kā ir darboties ansambļos, kur pavadījumu spēlē ne tikai klavieres, bet arī citi instrumenti. Uz ko cerēju, to arī sagaidīju un piedzīvoju.” “Man patīk muzicēt, tāpēc esmu “Vasaras SaSpēlēs”!” “Ir interesanti spēlēt ansamblī, mācīties saspelēties ar citiem, dzirdēt citus un secināt, ka tas nesanāk uzreiz.” “Spēlēt kameransamblī ir jauna pieredze, jo līdz šim esmu spēlējusi skolas kamerorķestrī. Ansamblī ir mazāk dalībnieku un līdz ar to atbildība lielāka.”

Vai “Vasaras SaSpēle” ir jaunums un izaicinājums arī pedagogiem? Viennozīmīgi jā! Ir gana pierasts, ka mēs katrs strādājam savā specialitātē, ar saviem audzēkņiem, bet ir jauki, ka esam drosmīgi un gūstam jaunu pieredzi. Bija iespēja strādāt ar citu specialitāšu audzēkņiem, izvēlēties skaņdarbu, rakstīt notis, tā nav ikdiena, tapēc šī bija ļoti noderīga un jauna pieredze. Kā ieguvums bija iespēja strādāt ar citu pedagogu audzēkņiem, redzēt viņu spējas un varēšanu. Bērnos un jauniešos bija novērojams neierobežots enerģijas potenciāls. Ar lielu sirsnību bija vērojama jaunu draudzību veidošanās, savstarpēja palīdzība un atsaucība. Labs komandas darbs! Bija vērojams, ka ansamblis veidojas kā komanda, kurā iepazīst arī tehnisko pusi, piemēram, to, ka iemācās redzēt, kas nepieciešams citiem instrumentiem. Vecākās klases audzēkņi varēja piedzīvot to, ka viņi var palīdzēt jaunāko klašu audzēkņiem. Kā apstiprinājums bija vērojams, ka tās zināšanas, ko viņi guvuši, mācoties mūzikas skolā, viņi varēja pielietot, darbojoties ansambļos bez saviem specialitātes pedagogiem.

Pirms koncerta bija manāma rosība un satraukums. Vēl pārbaudot, vai instrumenti kārtībā, vai notis pareizi saliktas uz pultīm, visi bija gatavi savam iznācienam noslēguma koncertā, ko ar prieku un sasjūsmu klausījās vecāki un draugi.

Noslēguma dienā dalībniekus lutināja mūsu radošo dienu atbalstītāji, sarūpējot gardumus. Paldies “Stender’s Pica”, Kafejnīca “Marmelāde”, “Banketērija NR.1”, kafejnīca “Staburadze”, bistro “Bukstiņš”, SIA “Kuldīgas Komunālie pakalpojumi” un Kuldīgas novada pašvaldība.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav