Pedagogu streikā plāno piedalīties vairāk nekā 300 Kuldīgas novada izglītības iestāžu pārstāvju

Foto: Lāsma Reinfelde

16. septembrī Kuldīgas novada domes vadība un Izglītības nodaļa apmeklēja I.Zeberiņa Kuldīgas pamatskolu un tikās ar administrāciju. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) organizētajā streikā patlaban dalību pieteikuši aptuveni 330 darbinieku no vairākām Kuldīgas novada pašvaldības izglītības iestādēm.

Tikšanās laikā I.Zeberiņas pamatskolas direktore Guntra Buivida sacīja: “Šis ir satraucošs laiks, bet esam no vecākiem saņēmuši atbalstošus un saprotošus vārdus.” Skolotāji uzskata, ka ir jāpiedalās, un pievienojas arodbiedrības prasībām.

Viena no arodbiedrības prasībām ir „sabalansēta darba slodze”, lai mazāka slodzes daļa tiktu paredzēta kontaktstundām, tāpēc LIZDA padome lūdza valdībai papildu finansējumu, lai slodzes izlīdzinātu visām pedagogu grupām. Arodbiedrība nepiekrīt Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājumam darba slodzi sabalansēt līdz 2028. gadam. Līdztekus ir būtiski panākt, lai valdība pildītu spēkā esošo Izglītības likuma normu par pedagogu atalgojuma grafiku, to saskaņojot ar algas aprēķina principiem.

Ņemot vērā to, ka streika dalībnieku skaits dažādās iestādēs atšķiras un turpinās pieteikšanās streikam, skolās un bērnudārzos no 19. septembra mācību process tiks nodrošināts atbilstoši iespējām, un par to mācību iestāde informēs gan bērnus, gan vecākus.

Ir zināms, ka streikā nepiedalīsies Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Viduskurzemes pamatskolas - attīstības centra, Vilgāles sākumskolas, PII Liepziediņš Skrundā, Z.A Meierovica Kabiles pamatskolas, visu trīs novada mūzikas skolu pedagogi, daļēji nestreikos Kuldīgas novada sporta skolas pedagogi.

Kuldīgas novada pašvaldība ir pastāvīgā kontaktā ar arodbiedrības vietējo nodaļu un izglītības iestāžu vadītājiem, ir notikušas vairākas sanāksmes par šo jautājumu.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Skolotāja

    Skumji, ka nav vienotības skolotāju,pasniedzēju,pedagogu vidū... mēs iestājamies ne tik daudz par algas paaugstinājumu, bet par to, lai vispār NĀKOTNĒ BŪTU, KAS SKOLĀ STRĀDĀ. Šāda attieksme rāda, ka domājam tikai par sevi un šodienu.

    16.09.2022 12:12:50