Jaunieši apgūst darba iemaņas

Foto: Ričards Sotaks

Arī šajā vasarā Kuldīgas novada jaunieši izmantoja iespēju iegūt darbam un dzīvei noderīgas iemaņas, piedaloties Kuldīgas novada pašvaldības jauniešu nodarbinātības programmā un strādājot pie novada uzņēmējiem.

Darbīgi un tehniski jaunieši SIA “KCE”

SIA “KCE” šogad pirmo reizi startēja skolēnu vasaras nodarbinātības programmā, gūstot lielu ieinteresētību no vairākiem jauniešiem novadā. Kopā vasara uzņēmums nodarbināja 7 jauniešus un arī turpmākajos gados turpinās piedalīties programmā, jo gūta lieliska pirmā pieredze šajā programmā.

Divi no septiņiem nodarbinātajiem jauniešiem bija Mārcis Bušmanis un Pēteris Erts. Mārcis savas prasmes izmēģināja, darbojoties lietvedības pozīcijā, apgūstot prasmes darboties grāmatvedības un uzskaites programmās. Ikdienā puisim bija jāstrādā un cītīgi jāmeklē attiecīgās lietas noliktavā un jāievada tās dažādās nomenklatūru datubāzēs. Mārcim jau šī bija otrā reize, strādājot šajā uzņēmumā – pirmo reizi viņš ar uzņēmumu iepazinās ziemā, kad šeit strādāja praksē.

Pēteris uzņēmumā darbojās vairāk tehniskāk, ikdienā iegūstot praktiskas iemaņas darbā ar dažāda veida metāliem un elektropārvades uzbūvē. Pēterim šis bija pirmais gads, gūstot pieredzi vasaras darbā. Viņš atzina, ka mazliet nožēlojis, ka iespēju strādāt neizmantojis iepriekšējā gadā. Pēteris septembrī uzsāk mācības Rīgas Valsts tehnikumā, kur apgūs programmēšanu, tāpēc arī savu vasaras darbu vēlējies saistīt ar elektroniku un tehnoloģijām.

Jauniesu darbs Peteris Erts KCE

Hobiju apvieno ar vasaras darbu

Kristers Sproģis šajā mācību gadā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā mācīsies 2. kursā,  apgūstot automehāniķa profesiju. Pirms tam jaunietis 9. klasi pabeidzis V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolā. Viņš  vasarā  SIA “Rezerve” strādāja divos piegājienos – vispirms izgājis praksi trīs nedēļu garumā saistībā ar profesijas apguvi tehnikumā, bet jūlijā izmantojis iespēju pieteikties strādāt uzņēmumā arī kā vasaras nodarbinātais.

Papildus mācībām un vasaras darbam Kristers aktīvi nodarbojas ar motokrosu, kur jau ir sācis startēt arī sacensībās. Laika plānošana tagad ir ļoti nozīmīga, lai varētu paspēt strādāt un piedalīties motokrosa sacensībās, bet kopumā Kristers ir gandarīts par iespēju strādāt vasarā un izmantošot iespējas strādāt šeit arī turpmāk. Uzņēmuma vadītājs Normunds Vitomskis arī uzteica Kristera dotības, jo jaunietis zina, ko vēlas sasniegt, un zina, ko darīt. Viņš piebilda, ka šādus praktikantus vajadzētu vairāk.

N. Vitomskis sacīja, ka uzņēmums nebija plānojis pieteikties jauniešu progtammā kā darba devējs, taču, atsaucoties vairākiem skolēniem, kuri vēlējās strādāt vasarā, izlēmuši pieteikties un guvuši pozitīvu pieredzi, plāno pieteikties arī nākamajos gadus. “Svarīgi jau, ka puišiem šis arī interesē. Ja ir interese, tad jau viss notiek. Mēs puišus šādi iepazīstam, un, ja mēs vienojamies, ka viņi nāks, tad zinām, uz ko mēs parakstāmies, un viņi arī zina, uz ko parakstās, jo ir guvuši kaut kādu pieredzi ar kolektīvu, darba pienākumiem un situācijām, kas mēdz būt diezgan sarežģītas,” piebilst uzņēmuma vadītājs.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav