Jaunatnes radošais mākslu simpozijs “Sirdsvārdi Latvijai”

Foto: Lāsma Reimane

12. maijā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā (KTTT) viesojās vairāk nekā 110 skolēnu un skolotāju no 24 izglītības iestādēm, kuri piedalījās jaunatnes radošajā mākslu simpozijā “Sirdsvārdi Latvijai”. Simpozija dalībniekus sveica UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītāja Alise Oļesika, Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts, KTTT konventa priekšsēdētājs Artūrs Bukonts un KTTT direktore Dace Cine.

A. Roberts pasākumā teica: “Esiet sveicināti Kuldīgā, skaistā laikā, pavasarī. Pēdējā laika notikumi ir parādījuši, ka lielās un stabilās vērtības, kas bijušas pašas par sevi saprotamas, īstenībā ir trauslas un viegli apdraudamas. Skatoties šīs dienas simpozija tēmas, gribas teikt, ka tās ir par mūsu dižgariem, par cilvēkiem, kuri ir kopuši mūsu vērtības un cīnījušies ar vārdiem un darbiem par mūsu tautas pašapziņas celšanu. Liels paldies visiem dalībniekiem un organizatoriem, lai mēs savus dižgarus nekad neaizmirstu!”

DSC 4125

D. Cine teica paldies visiem dalībniekiem: “Katru gadu šo konkursu var izteikt ar vienu frāzi – sirdsvādi Latvijai. Šodien būs grāmatas “Pro Patria-VIII” atvēršanas svētki, grāmata par tēvzemi. Lai kur mēs dotos dzīvē, lai mūsu Latvija mums saglabājas kā dārgakmens. Lai kur mēs dotos, lai Latvijas vārds ir mūsu sirdī.”

Simpozija ievadā dalībniekiem bija iespēja noklausīties Liepājas Universitātes docentes Velgas Laugales lekciju “Jaunvārdi latviešu valodas attīstības gaitā”, K. Valdemāra dzimtas pārstāves Kristīnes Voldemāres stāstījumu par tēmu “Krišjāņa Valdemāra devums Ziemeļkurzemes piekrastei”, kā arī Krotes bibliotēkas un senlietu krātuves vadītājas Litas Vēkauses lekciju “Kronvaldu Ata dzimtas līkloči”. Turpinājumā notika jaunlatviešu Jura Alunāna 190. jubilejai un Ata Kronvalda 185. jubilejai  veltītā literāro darbu un pārspriedumu konkursa noslēguma pasākums.

DSC 4159

Konkursantus sveica konkursa žūrijas pārstāves Lilita Mačtama, Ligita Mežkalne, Dace Ozoliņa un Alise Oļesika. Konkurss noritēja vienā vecuma grupā, tajā varēja piedalīties ikviens interesents no 15 līdz 20 gadu vecumam. Konkursā piedalījās 108 skolēni no 27 Latvijas izglītības iestādēm. Kopā konkursam tika iesniegti 49 literārie darbi un 60 pārspriedumi. Laureātiem noslēguma pasākumā tika dota iespēja uzstāties ar savu darbu lasījumiem, ko viņi arī labprāt izmantoja.

Šī gada konkursa laureāti literāro darbu nominācijā: galvenā balva Ievai Bērziņai (Priekules vidusskola); 1. vieta Kevinam Rožkalnam (KTTT); 2. vieta – Ievai Gailei (Rīgas Centra humanitārā vidusskola); 3. vieta – Kristiānai Millerei (PIKC “Rīgas Mākslas un mediju tehnikums”).

Simpozija nobeigumā notika grāmatas “Pro Patria-VIII” atvēršanas svētki. Izdevumā apkopoti rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša 150. jubilejai veltītajam pārspriedumu, literāro darbu konkursam iesniegtie darbi. Grāmata veidota kā mācību līdzeklis un izdota 210 eksemplāros par KTTT līdzekļiem.

DSC 4098

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav