Kvalitatīva profesionālā izglītība jauniešu ar speciālām vajadzībām iekļaušanai darba tirgū

Foto: Agrita Staško

Lai attīstītu daudzpusīgas profesionālās un sociālās kompetences, Viduskurzemes pamatskolā – attīstības centrā mācībspēkiem un izglītojamajiem tiek dota iespēja iegūt papildus prasmes starptautiskā vidē Erasmus+ projektu ietvaros. 

2022. gada pavasaris izglītības iestādē sācies ražīgi – 3. kursu  audzēkņi turpina kvalifikācijas praksi Kuldīgas novada uzņēmumos, vairāki kokizstrādājumu un ēdināšanas pakalpojumu programmas audzēkņi  jau ir  atgriezušies no Erasmus+ mobilitātēm. Šobrīd topošie virtuves strādnieki Zane Bakanauska un Artuss Jansons kopā ar skolotāju Agritu Staško   strādā Viļņā, Radisson Blu viesnīcas restorānā. Audzēkņiem tā ir iespēja papildināt profesionālās prasmes un sociālās iemaņas, paplašināt redzesloku un iegūt jaunus draugus, jo Radisson Blu šobrīd starptautiskajā praksē strādā jaunieši no Spānijas un Ukrainas. Arī maija sākumā ir paredzēta vēl viena mobilitāte uz Somiju, Loimaa pilsētu, kur praksē dosies kokizstrādājumu programmas audzēkņi Mikus Cabulis un Markuss Zorģis.

Pielāgoties strauji mainīgai videi, uzlabot svešvalodas zināšanas, strādāt multikulturālā vidē – šīs kompetences iespējams iegūt un attīstīt pat dažās nedēļās, un iegūtajām zināšanām ir dubultvērtība, ja tās pielieto praksē.

Projekts Kvalitatīva profesionālā izglītība jauniešu ar speciālām vajadzībām iekļaušanai darba tirgū”,   Nr.2021-1-LV01-KA122-VET-000016463. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt www.viaa.gov.lv un www.erasmusplus.lv.

Viduskurzemes skola LOGO

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav