Viduskurzemes pamatskolas – attīstības centra audzēkņi praksē Lietuvā un Somijā

Viduskurzemes pamatskolas – attīstības centra profesionālo programmu audzēkņiem februāris ir laiks, kad sākas kvalifikācijas prakses. Arī šogad sekmīgākajiem un motivētākajiem 3. kursa audzēkņiem bija  dota iespēja  Erasmus+ programmas ietvaros daļēju kvalifikācijas praksi veikt ārpus Latvijas robežām.

Ēdināšanas pakalpojumu programmas audzēkņi Agris Baldiņš, Samanta Balode un Marija Lieljukse skolotājas Agitas Gerasimovičas uzraudzībā savu profesionālo meistarību paaugstināja Viļņā, “Radisson Blu” viesnīcas restorānā. No prakses vietas jau ir atgriezusies skolotāja Samanta Beidzāle, kura skolēnus ievadīja jaunajā darba vietā. Ar prakses organizētāju Loretu Golubevaiti, Erasmus Praktika MB direktori, Viduskurzemes pamatskolai – attīstības centram ir ilgstoša un veiksmīga sadarbība kopš 2016. gada, bet viesnīcas “Radisson Blu” restorānā šī ir jau trešā prakse. Katras nedēļas noslēgumā jaunieši kopā ar skolotāju devās organizētās ekskursijās. Praktikanti ir apmeklējuši Kauņu, uzkāpuši Krusta kalnā, iepazinuši Viļņas vecpilsētas skaistās katedrāles un arhitektūras daudzveidību, devušies ekskursijās uz Druskininkiem, Neringu un Klaipēdu.

Viduskurzemes skola Lietuva pavari

Savukārt kokizstrādājumu programmas 3. kursa audzēkņi Aivis Jakelis un Jānis Lagzdiņš šogad devās uz Somiju, Loimaa pilsētu, kur kopā ar skolotāju Gunti Jankovski divas nedēļas nodarbojās ar mēbeļu restaurāciju un kokmateriālu apstrādi.

Jāatzīmē, ka prakšu organizatori gan Lietuvā, gan Somijā ļoti atzinīgi  novērtēja mūsu audzēkņu sagatavotību, darba prieku un attieksmi. Iespēja veikt praksi uzņēmumos starptautiskā līmenī pilnveido ne tikai audzēkņu profesionālās iemaņas, bet arī attīsta  starpkultūru kompetenci, pilnveido svešvalodu zināšanas un veicina motivāciju mācīties un iegūt mācību rezultātu novērtēšanu starptautiskā kontekstā.

Projekta  “Viduskurzemes pamatskolas – attīstības centra arodkursu audzēkņu profesionālo iemaņu pilnveidošana” Nr. 2020-1-LV01-KA102-077314. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt www.viaa.gov.lv un www.erasmusplus.lv.

Viduskurzemes skola LOGO.jpeg

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav