Latvijas skolas somas aktivitāte kinofilma “Emīlija. Preses karaliene.”

Latvijas skolas soma

V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas divpadsmitie, kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas somas” ietvaros janvāra beigās un februāra sākumā mācību stundu laikā (klases stundā, literatūrā, vēsturē, politikā) skatījās jauno vēsturisko seriālu “Emīlija. Preses karaliene.” 

Daudzsēriju filma ir stāsts par starpkaru Latvijas preses karalieni “Jaunāko ziņu” un “Atpūta” izdevēju Emīliju Benjamiņu, kuras personība, bagātība un traģiskais liktenis ir kļuvis par Latvijas vēstures leģendu. Filmas stāsts aptver laika periodu no Emīlijas Benjamiņas izdotā žurnāla “Atpūta” pirmsākumiem līdz viņas bojāejai Sibīrijā. Katra sērija parāda Emīlijas dzīves posmu, dažādās viņas personības šķautnēs - ģimenes dzīvi, uzņēmējdarbību, sociālā statusa nostiprināšanu, ietekmi uz politiskajām un kultūras niansēm, pašas nodarbināto darbinieku nodevības. Šajā spēlfilmā Emīlija tiek parādīta kopā ar citām vēsturiskām personībām - Antonu Benjamiņu, Jāni Benjamiņu, Jāni Ziemeļnieku, Kārli Skalbi, Vili Lāci, Jāni Kārkliņu, Anniju Simsoni, Pēteri Blaus, Jūliju Lāci, Augustu Kirhenšteinu, kā arī Eiženu Finksu.

Kā saka jaunieši, tad šis stāsts ļāvis ielūkoties Latvijas vēstures laika posmos, sākot no 1924. gada līdz 1941. gadam. Tā kā filma ir balstīta uz reāliem notikumiem, tad bija vērts noskatīties un uzzināt interesantus, pat nezināmus faktus par Latvijas vēsturi.

Jauniešu vērtējums par filmu:

“Parādītā, tā laikam atbilstošā mode, ir izsmalcināta, interesanta ne tikai tērpos, bet arī interjerā – jūgendstilā.”

“Emīlija filmā parādīta kā ļoti droša sieviete, kura tiecas pretī savam mērķim, ir neatlaidīga, neskatoties uz grūtībām, tas ir ļoti labs piemērs tam, ka nav jāapstājas.”

“Šī filma ļoti labi parāda, ka nav svarīgi, cik lielas ir apkārtējās problēmas vai kāds tām ir iemesls, vienmēr var atrast risinājumu. Man patika vēsturisko faktu attēlojums, kas paplašināja redzesloku par notikumiem Latvijas vēsturē. Bija interesanti vērot un uzzināt, kāda veida informācija interesēja tā laika cilvēkiem un cik daudz tie uzticējās presei.”

“Brīžam man likās nedaudz garlaicīga filma, tomēr sižets bija labs, patika aktieru sekmīga, dzīva tēlošana, precīza iejušanās varoņu tēlā.”

“Emīlija Benjamiņa ir ambiciozāka, neatlaidīgāka, nekā iepriekš par to dzirdēju. Starp citu, aktrises Gunas Zariņas balss tembrs un tēlojums ar Emīlijas tēlu saskan lieliski.”

“Filmā ir attēlots arī slavenais Latvijas gaišreģis Eižens Finks, kura lomu izspēlē aktieris Artūrs Skrastiņš. Finka tēlojums ir izdevies, un precīzs, jo viņš ir raksturots kā impulsīvs, rezervēts, ar pašpārliecinātību, kaisli un grūti salaužamo viedokli. Filmā viņš pareģo Emīlijas likteni, kurš ir precīzs.”

“Gribēju filmas beigas dramatiskākas, nedaudz parādot Sibīrijas vaibstus.”

‘’Es nepiedzīvoju vilšanos un ar nepacietību gaidīju nākamās kino stundas. Paldies programmai “Latvijas skolas soma!” ”

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav