Sākušās studijas jaunajā maģistra programmā

MAĢISTRA PROGRAMMA
Foto: Ričards Sotaks

Oktobrī studiju gads sākās jaunās, starptautiskās maģistra programmas “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” studentiem. Četri ir no Latvijas, bet pieci – no citām valstīm: Taivānas, Brazīlijas, Somijas, ASV un Kolumbijas. Mācības notiek angļu valodā.

Pandēmijas dēļ studijas norisināsies pārsvarā attālināti, paredzot četras klātienes radošā darba nedēļas Kuldīgā. Kamēr studijām paredzētās telpas Kuldīgas Mākslas un radošā klastera ēkā vēl tikai top, klātienes mācības norisinās Kuldīgas Mākslas namā.

Starptautiskā maģistra līmeņa studiju programma “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” gatavota vairāku gadu garumā, un tās īstenošanā ir daudz izaicinājumu, jo viss tiek sākts pilnībā no jauna, atzīst Kuldīgas Mākslinieku rezidences nodaļas vadītāja Ilze Supe. Kuldīgas novada pašvaldība un biedrība “Kuldīgas Mākslinieku rezidence” jauno programmu īsteno kopā ar četrām augstskolām – Latvijas Mākslas akadēmiju, Lapzemes universitāti Somijā, Rīgas ekonomikas augstskolu un Igaunijas Mākslas akadēmiju. Programmas izstrādātāji ir parūpējušies par to, lai piesaistītu labākos nozares speciālistus no Latvijas, Igaunijas un Somijas. Absolvējot programmu, studenti saņems divus diplomus, iegūstot Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra grādu dizainā un Lapzemes universitātes maģistra grādu mākslā un dizainā. Pirmie studenti arī kļūs par šīs studiju programmas vēstnešiem.

Studiju programma aptver dizainu, sociālās zinātnes, uzņēmējspēju un tehnoloģijas, kas ir unikāls salikums Baltijas mērogā. “Manuprāt, šī programma ir mēģinājums veidot, apmācīt vai palīdzēt izveidoties servisa dizaina stratēģu paaudzei, proti, cilvēkiem, kas nevis var izdarīt kaut ko paši kā profesionāļi, bet kas redz lielo bildi, kam ir ļoti daudz atsperšanās punktu dažādās jomās. Jo tas ir svarīgi – ne tikai izdarīt, bet saprast, ko darīt,” uzsver Viesturs Sosārs, viens no studiju programmas pasniedzējiem.

Kuldīdzniece, pašvaldības Kultūras nodaļas speciāliste Laura Volkonovska, kura ir viena no pirmajiem studentiem, uzskata, ka šī maģistra programma ir mūsdienām ļoti aktuāla. “Tas, ko tur mācīs, ir aktuāls šodien, jo mūsdienās mums ir vairāk jādomā par lietderību jebkuram projektam, jebkuram problēmas risinājumam. Kā mēs to  risinām – vai mēs to risinām pareizā veidā, vai gala saņēmējs, kas to visu dabūs, būs apmierināts un priecīgs par to, kā mēs kaut ko izdarām,”  pauž L. Volkonovska.

Kuldīgā topošais Kuldīgas mākslas klasteris ir reģionālās attīstības, ekonomiska atspēriena un reģiona ilgtspējas projekts. Sadarbībā ar starptautiskajiem partneriem īstenojamā studiju programma veicinās pastāvīgu starptautisku mācībspēku un studentu klātbūtni Kuldīgā. Paredzams, ka klastera ēkā ne tikai mācīsies maģistra programmas studenti – ēkas pirmajā stāvā mājvietu radīs LIAA Kuldīgas biznesa inkubators un prototipēšanas darbnīca. Paredzams, ka studijas jaunajā klastera ēkā varēs uzsākt 2022. gada rudens semestrī.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav