Kuldīgas novadā 1.–4. klašu skolēni atsāks mācības klātienē

rumba
Foto: Ričards Sotaks

No pirmdienas, 22. februāra, atbilstoši valdības lemtajam Kuldīgas novada skolās mācību procesu klātienē uzsāks 1.–4. klašu skolēni – tā 19. februāra ārkārtas Kuldīgas novada Domes sēdē lēma Kuldīgas novada Domes deputāti.

Lēmums skar desmit skolas – četras atrodas Kuldīgā un sešas – novada pagastos. Novada skolās no 1.–4. klasei mācās 916 bērni. Kuldīgas novada skolu direktori par šo lēmumu nekavējoties informēs izglītības iestādes padomi, audzēkņus un viņu vecākus vai likumiskos pārstāvjus.

Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa ir gandarīta par iespēju mazāko klašu skolēniem atgriezties skolās klātienē. “No skolēnu vecākiem zinām, ka ne visiem mazāko klašu bērniem ar mācībām attālināti veicās tik labi, kā gribētos. Arī vecākiem ir grūti apvienot darbu ar atbalsta sniegšanu bērniem mācībās, tāpēc ļoti priecājamies, ka situāciju būs iespējams atrisināt,” pauž I. Bērziņa, izsakot cerību, ka skolēni varēs iespējami ilgstoši mācīties klātienē. Viņa piebilda, ka svarīga ir visu iesaistīto atbildīga rīcība, ievērojot epidemioloģiskās prasības un nenākot uz skolu, ja ir saslimšanas pazīmes.

Ministru kabineta 18. februārī atbalstītais Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājums par klātienes mācību reģionālo principu paredz – stingri ievērojot visus valstī ieviestos piesardzības un drošības pasākumus, mācības klātienē būs iespējams atsākt tajās pašvaldībās, kurās saslimstība ar Covid-19 ir zemāka par valstī vidējo. Tādas šobrīd ir 25 pašvaldības, tostarp Kuldīgas novads. Zināms, ka katru trešdienu atbilstoši jaunākajiem Slimību profilakses un kontroles centra datiem izvērtēs situāciju un lēmumu pārskatīs.

Skolām, kurās tiek atsāktas klātienes mācības, ir jāievēro noteiktas epidemioloģiskās drošības prasības: skolēniem no 1. klases ir jālieto maskas, skolām jānodrošina regulāru telpu vēdināšanu, distancēšanos mācību procesā, klašu nepārklāšanos starpbrīžos un jāveic dezinfekcijas pasākumi. Tāpat skolām pēc Veselības inspekcijas izstrādāta algoritma klātienē nodarbinātajiem obligāti jāveic Covid-19 testēšana.

Kā Kuldīgas novada skolu direktori pārrunāja 19. februāra rītā, skolās pielietos jau rudenī izstrādāto kārtību mācību procesa organizēšanai, to pielāgojot aktuālajai situācijai un prasībām. Pašvaldība ir sagādājusi skolēniem un pedagogiem higiēniskos mutes un deguna aizsegus pietiekamā daudzumā, skolās rūpīgi sekos līdzi masku pareizai lietošanai.

Pārtika skolēnu ēdināšanai ir pasūtīta, tāpēc visās skolās jau pirmdien varēs atsākties skolēnu ēdināšana. Ņemot vērā valdības noteikto, lai skolēnu nokļūšana skolā notiktu veselībai visdrošākajā veidā, pašvaldība jau ir izstrādājusi un no pirmdienas īstenos kārtību skolēnu iespējami drošai pārvadāšanai uz un no skolas – tajos gadījumos, kad skolēns uz skolu netiek vests ar privāto transportlīdzekli vai nedodas kājām.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav