Kuldīgas novadā 1.-6. klašu skolēni mācīsies pārsvarā klātienē

gramata
Publicitātes foto.

Kuldīgas novada skolu 1.-6. klašu skolēni no 30. novembra mācīsies pārsvarā klātienē, izņemot divu lielāko skolu 5. un 6. klašu skolēnus – tādu risinājumu raduši skolu direktori sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldības vadību un Izglītības nodaļu, izvērtējot izglītības iestāžu iespējas nodrošināt mācības atbilstoši valdības noteiktajiem ierobežojumiem.

V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolā klātienē mācības turpinās 1.-4. klašu skolēni. Klases dalīs grupās, un mācību procesā skolotājiem palīdzēs atbalsta personāls. Savukārt 5. un 6. klases mācīsies attālināti. Vairākām no šīm klasēm ir attālināto mācību pieredze karantīnas laikā, tāpēc pie šādas apmācību formas skolēni ir jau pieraduši. Gandrīz visas mācību stundas norisināsies tiešsaistē.

Kuldīgas Centra vidusskolā skolas padome lēmusi par līdzīgu risinājumu. Arī šajā skolā 1.-4. klašu skolēni, daloties grupās, mācīsies klātienē, mācību procesa sekmīgai norisei piesaistot skolotāju palīgus. Savukārt 5. un 6. klašu skolēni mācīsies attālināti.

Kuldīgas 2. vidusskola, izmantojot skolai pieejamās telpas un arī Kuldīgas jauniešu māju, spēs nodrošināt klātienes mācības visiem skolēniem no 1. līdz 6. klasei. Arī šajā skolā klases dalīs grupās un iesaistīs atbalsta personālu.

Arī Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā 1.-6. klašu skolēni turpinās mācīties klātienē. Izņemot vienu klasi, kur telpa atļauj mācīties visiem kopā, pārējās klases tiks dalītas grupās. Arī šajā skolā skolēniem un pedagogiem palīdzēs atbalsta personāls.

Tāpat visās novada pagastos strādājošajās skolās mācību process 1.-6. klašu skolēniem norisināsies klātienē.

Tie 5. un 6. klašu skolēni, kuri mācīsies attālināti, saņems kartes pārtikas iegādei. Skolēnu vecākus par to, kurā veikalā ģimene vēlēsies izmantot kartes pārtikas iegādei, skolas aptaujās, izmantojot e-klases portālu un citas saziņas iespējas.  Ja ārkārtējā situācija valstī tiks pagarināta arī pēc 6. decembra, tad papildu kartes pārtikas iegādei saņems arī 7.-12. klašu skolēni, kuri jau vairākas nedēļas mācās attālināti.

Paralēli pašvaldība risinās jautājumu par skolēnu autobusu reisu laikiem, lai skolēniem nebūtu jāuzkavējas skolās pēc mācībām. Vēl pašvaldība nodrošinās pedagogiem un atbalsta personālam papildu medicīniskos sejas aizsegus, jo noteikts, ka turpmāk arī stundu laikā pedagogiem jāvalkā mutes un deguna aizsegi. Vēl nolemts līdz decembra beigām pārtraukt peldētapmācības nodarbības.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav