Gūst pieredzi Lietuvā

Gūst pieredzi Lietuvā
Foto: Iveta Diržininka

Viduskurzemes pamatskolas – attīstības centra pedagogi Didzis Skuška un Iveta Diržininka, kā arī fizioterapeite Jeļena Miezīte un peldēšanas skolotāja Dzintra Freimane 28. un 29. jūnijā piedalījās Erasmus+ Sports projekta “Sports bez barjerām” otrajā sanāksmē Lietuvas pilsētā Alītā. Projekta partnerus no Latvijas un Polijas uzņēma un mobilitāti organizēja Alītas Dzūkijas pamatskolas administrācija.

Projekta mērķis ir apzināt vides pieejamību un iespējas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nodarboties ar sportu. Šoreiz iepazināmies ar Alītas sporta kompleksiem – Sporta un rekreācijas centru, futbola stadionu, vairāku izglītības iestāžu sporta laukumiem un peldbaseinu Sv. Benedikta vidusskolā, sporta muzeju A. Ramanauska-Vanaga ģimnāzijā, veloceliņu un sporta taku 33 km garumā. Viesojāmies veselības un sporta klubā “Alytupis”, kas apvieno vairāk kā 40 cilvēku ar īpašām vajadzībām un ļoti aktīvu darbību dažādos sporta veidos. Jāpiemin, ka Alīta 2012. un 2016. gadā saņēmusi Lietuvas sportiskākās pilsētas nosaukumu. Ne velti šajā pilsētā šobrīd ir 13 sporta zāles, 30 sporta klubi, 12 veselības klubi, 4 profesionālie sporta klubi, 50  m peldbaseins un viens no labākajiem futbola stadioniem Lietuvā.

Erasmus+ Sports programmas  mērķis ir sekmēt sporta lomas palielināšanos ikdienas dzīvē, veicināt sociālo iekļaušanu un vienlīdzīgas iespējas sportā. Mobilitāte Lietuvā bija laba iespēja iepazīties ar sporta infrastruktūru, materiāli tehnisko aprīkojumu un metodisko nodrošinājumu, bija interesanti salīdzināt, kā ir citās valstīs, kurp tiekties un attīstīties. Atgriezāmies ar pozitīvām emocijām, enerģijas lādiņu un iedvesmu jaunu ideju izmantošanai savā profesionālajā darbībā. Projekts ir tapis sadarbībā ar Erasmus+ Sports  programmas finansiālu atbalstu.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav