Bērnu deju kolektīvam “Stariņš” tapuši tautastērpi

Stariņš
Foto: Līga Trauberga

Biedrība “Kuldīgas dejotāju biedrība” īstenojusi LEADER projektu Nr.19-02-AL31-A019.2202-000002 “Basu ciema “Pakalnu” māju vasaras tērpa rekonstrukcija – Gudenieku suitu tērpu darināšana bērnu deju kolektīvam “Stariņš””. Projektā tika darināti divpadsmit meitu un tikpat daudz puišu tautastērpu komplektu deju kolektīva vecākajai grupai.

Bērnu deju kolektīvu “Stariņš” pazīst visā Kuldīgā no 1990. gada. Tautas dejas Kuldīgas kultūras centrā vienmēr pulcējušas lielu čalojošu bērnu bariņu. Dejotāji regulāri piedalās koncertos Kuldīgā un visā Latvijā. Šogad trīs dažādu vecumu grupas cītīgi gatavojās XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, pat paspēja nodejot pārbaudes skati martā ar lieliskiem rezultātiem.

Jaunie tērpi tika darināti pēc Kuldīgas novada muzeja krājumā esošajiem paraugiem, kas saņemti dāvinājumā no Basu ciema “Pakalnu” mājām. Dāvinājums ir tik bagāts un unikāls, ka bija iespējams nokomlektēt visu tērpu. Tērpu darināšanas procesā “Stariņa” dejotāji paši brauca uz austuvi un darbnīcu Alsungā, lai redzētu, kā tiek austs audums, adītas zeķes, šūti krekli. Kopā ar “Suitu sievām” jaunie dejotāji iepazinās ar suitu tērpu valkāšanas tradīcijām, pat izspēlēja nelielu daļu no kāzu rituāla. Bērni ar lielu interesi izmēģināja stelles, mācījās siet jostas, rotājās un dziedāja līdzi katrai dziesmai.

Projekta kopējās izmaksas ir 7728,87 EUR, no tām attiecināmās izmaksas ir 7568,28 EUR, tostarp Eiropas Savienības LEADER programmas finansējums 6811,45 EUR un Kuldīgas novada pašvaldības līdzfinansējums 917,42 EUR.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav