Nezaudē prieku arī attālinātā Pēdējā zvana dienā

pedejais zvans
Kuldīgas Centra vidusskolas arhīvs

Tā kā Pēdējā zvana pasākumus skolās šogad nebija iespējams rīkot, kā agrāk ierasts, skolas izvēlējās Pēdējo zvanu sarīkot attālināti, taču tas nemazināja prieku un sirsnību, kas parasti pavada šos pasākumus.

Jauniešus attālināti ar video apsveikumu Kuldīgas “Facebook” kontā sveica arī Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, iedrošinot šajā nebūt ne vieglajā laikā saredzēt gaišo: “Jūs ieiesiet vēsturē, šis laiks ieies vēsturē. Šis tik ļoti neparastais un izaicinājumu pilnais laiks. Zinu, ka droši vien katrs no jums sapņoja, ka varētu sapucēties un varētu kopīgi ar saviem klasesbiedriem un mīļajiem skolotājiem sagaidīt Pēdējā zvana dienu. Šogad tas nav iespējams, bet es jūs aicinu skatīties uz dzīvi no gaišās puses, saredzēt visā pozitīvo un atcerēties to, ka varbūt jūs būsiet vienīgie, kuri tieši šādā veidā būs sagaidījuši Pēdējo zvanu – ar “Zoom” konferencēm vai attālinātiem apsveikumiem. No sirds vēlu jums veiksmi un izturību eksāmenos! Esiet laimīgi un spējiet piepildīt savus sapņus, lai jums veicas!”

V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolā Pēdējais zvans norisinājās “Zoom” videokonferencē. Tajā bija gan skolas direktora Mārtiņa Burkes-Burkevica uzruna, gan abu 12. klašu audzinātāju Lailas Zudānes un Jolantas Jankovskas novēlējumi saviem audzināmajiem, gan muzikāli priekšnesumi. Abas audzinātājas atzīst, ka, protams, savus audzēkņus labprātāk būtu sveikušas klātienē, bet apstākļus ietekmēt nav iespējams, un pasākums bijis sirsnīgs un labs. Abas klases parūpējušās par pārsteigumiem skolotājiem – 12.a klases skolēni atmiņā atsaukuši katra skolotāja iecienītākos teicienus, bet 12.b klases audzēkņi katram skolotājam izvēlējušies īpaši piemērotu dziesmu. Šīs klases skolēni sarūpējuši skolotājiem arī īpašas pārsteiguma dāvanas kopā ar personīgām vēstulēm. Skolēni vēstulēs raksta, ka vēlējušies dāvanas pasniegt Pēdējā zvana pasākumā, bet ar “Zoom” starpniecību to diemžēl nevar izdarīt, tāpēc dāvanas nogādātas skolotājiem uz mājām. Topošie absolventi bija piedomājuši, lai katra dāvana būtu personīga un saistītos ar konkrēto skolotāju vai kādu skolēniem dārgu atmiņu. Atmiņas un asociācijas par katru skolotāju jaunieši atspoguļoja ar ēdiena palīdzību. Piemēram, vēstures skolotāja Gunta Upesdegle saņēma kukurūzu saistībā ar apgūto vielu par Hruščova kukurūzas laukiem, informātikas skolotāja Laila Zudāne – kraukšķīgās kukurūzas, jo iemācījusi skolēniem, ka pie datora nevajag ēst, karjeras konsultante Guntra Krūkliņa – ēdienu komplektu, kādu skolēni ēduši pa ceļam, braucot uz Panākumu universitāti, bet Daiga Šmēdiņa – augu sēklas, jo skolēni zina, ka viņai patīk rušināties pa dārzu, tāpēc izlēmuši sniegt iespēju dārzeņus izaudzēt pašai. J. Jankovska saviem audzēkņiem no sirds vēl, lai viņi ir laimīgi, bet L. Zudāne rosina jauniešiem būt kā Sprīdītim – doties meklēt savu laimi un uziet uz pareizā ceļa.

Attālināti Pēdējā zvana svinības norisinājās arī Kuldīgas Centra vidusskolā. Gatavojoties videokonferencei, audzēkņu agrākie klašu audzinātāji atcerējās  spilgtākos notikumus par kopā pavadīto laiku ar skolēniem, virtuāli izstaigājot atmiņu taku. Nelielu uzrunu un laba vēlējumus teica bijusī skolas prezidente Daniela Reimane, muzikālu pārsteigumu bija sagatavojis absolvents Patriks Purviņš. Arī 12. klašu audzinātājiem – Ivetai Eglītei un Jānim Jerumanim – šis bija emocionāls brīdis, uzrunājot savus jauniešus attālināti, sakot paldies par kopā būšanu un novēlot veiksmi. Divpadsmitie bija radoši, sabiedriski aktīvi skolas tradīciju veidotāji. Paldies viņiem par to izskanēja no skolotājas Lindas Legezas, kura skolā vada darbu ar līdzpārvaldi.

Par spīti Covid-19 pandēmijai Pēdējā zvana dienā skola saglabāja tradīciju teikt paldies skolēniem par izciliem sasniegumiem mācību darbā un veikumu sabiedriskajā darbā valstī, reģionā, novadā, skolā, saņemot Valsts Izglītības satura centra un Kuldīgas novada pašvaldības diplomus, kā arī Eiropas vēstnieku skolas sertifikātus. Dāvanā skolēni saņēma īpašus suvenīrus ar Kuldīgas Centra vidusskolas motīviem un pateicības. Apbalvojumus  skolēni saņēma, kad ieradās uz klātienes konsultācijām angļu valodā. Par patīkamu pārsteigumu parūpējās 12. v klases skolēni, kuri bija sagatavojuši virtuālu sveicienu skolotājiem un saviem klasesbiedriem. Arī 12. m klases teica paldies skolotājiem par viņu darbu.

“Organizējot attālināto skolas zvanu, bija neliels uztraukums. Gribējām radīt svētkus arī šādā formātā. Vadības komanda skolā bija jau no rīta, iekārtojām kabinetu, skatījāmies, kā labāk novietot videokameru, sekojām, lai ievērotu distancēšanās noteikumus. Ceru, ka mums izdevās un ka izdosies arī mūsu audzēkņiem veiksmīgi nokārtot valsts pārbaudes darbus un īstenot savus sapņus un būt laimīgiem,” uzsvēra skolas direktore Brigita Freija.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav