Iepazīst uzņēmējdarbības pamatus

Foto: Guntra Krūkliņa

V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas 10.a klases 25 skolēni kopā ar liecību saņems Biznesa augstskolas “Turība” Uzņēmējdarbības skolas apliecinājumus, jo šogad izlaiduma nebūs. Projekta “Uzņēmējdarbības skola” mērķis ir veicināt vidusskolēnu interesi par uzņēmējdarbību, iepazīstināt ar būtiskākajiem uzņēmējdarbības elementiem, kas nākotnē pozitīvi ietekmētu reģionu ekonomiku un kopējo tautsaimniecību.

Visa mācību gada garumā skolēniem bija iespēja klausīties lekcijas un praktiski darboties nodarbībās par dažādām tēmām, kā arī viesoties dažādos uzņēmumos Rīgā, Liepājā, Ventspilī un Kuldīgā. Arī Covid-19 pandēmijas laikā jaunieši piedalījās tiešraides lekcijās. 14. maijā notika pēdējā šī gada Biznesa augstskolas “Turība” Uzņēmējdarbības skolas nodarbība – noslēguma pārbaudes tests, kurā apkopots viss, ko skolēni apguvuši vairākās lekcijās par uzņēmējdarbību, ekonomiku un veiksmīgu dzīvi. Pēc testa aizpildīšanas Rīga TV24 raidījumu vadītājs Aivis Ceriņš uzstājās iedvesmojošā lekcijā par to, kā veiksmīgi veidot dzīves ceļu un apzināties sevi dažādās sociālajās lomās.

Šī gada 21. janvārī vairāk nekā 100 Uzņēmējdarbības skolas jaunieši no Kurzemes skolām – Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas, Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas, Ventspils 2. vidusskolas, Talsu 2. vidusskolas un V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas – viesojās pie Kuldīgas novada uzņēmējiem. Paldies uzņēmumiem un iestādēm – Kuldīgas Aktīvās atpūtas centram,LIAA Kuldīgas biznesa inkubatoram, Kuldīgas Restaurācijas centram, Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centram, SIA “PLATTE”, kafijas grauzdētavai “Curonia”, SIA “Amazone”, AS Kurzemes Radio, Saivai Auziņai un Sigitai Vaivadei – par atsaucību un viesmīlību!

10.a klases jaunieši kopā ar klases audzinātāju Ingu Liepiņu pozitīvi vērtē Uzņēmējdarbības skolā apgūto, jo tas noderēs ne tikai tāpēc, lai izveidotu savu uzņēmumu, bet arī lai veiksmīgi dzīvotu un zinātu, kā rīkoties visdažādākajās dzīves situācijās.Kristas Langes viedoklis: “Man kopumā ļoti patika uzņēmējdarbības skola. Ļoti patika praktiskās nodarbības, kur paši varējām darboties. Nodarbības var būt noderīgas pat tad, ja nevēlies būt uzņēmējs. Parasti, domājot par uzņēmumiem, mēs vienkārši nolemjam – iesim strādāt vai uzsāksim savu biznesu (atvērsim kādu kafejnīcu, veikalu u.c.), bet nodarbības ļāva saskatīt, ka tā nav viena profesija, ka uzņēmējdarbībā ir daudzas lietas jādara. Tev ir jārūpējas par savu komandu, jābūt psihologam, darba devējam un arī kritikas uzklausītājam vienlaikus. Tādas nodarbības uzņēmējdarbībā, manuprāt, būtu noderīgas visām vidusskolas klasēm.”

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav