Kuldīgas mākslas skola gatava virtuālajai skatei

mākslas darbi

Kuldīgas mākslas skolas pedagogi un audzēkņi ārkārtējās situācijas laikā cenšas aprast ar attālināto komunikāciju un darbu. Par skolēnu paveikto un darba organizāciju stāsta Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas direktores vietniece Ina Ozola.

“Lielākoties ar bērniem sazināmies e-klasē. Skolotājs uzdod uzdevumus un arī konsultē bērnus. Bērni sūta mums savas skicītes, parāda, kā ar darbiņu veicas. Strādājam līdzīgi kā stundās,” par darbu ārkārtējās situācijas laikā stāsta I. Ozola.

Taujājot, kāda ir skolēnu ieinteresētība mākslas skolas darbu veikšanā, I. Ozola atzīst, ka tas ir ļoti individuāli, taču tendence ir pozitīva: “Domāju, ka situācija ir ļoti dažāda. Ir daži, kas mājās vispār nevar pastrādāt. Nevarētu teikt, ka šobrīd mākslas skolas process būtu vieglāks. Domāju, ka jaukāk būtu strādāt klātienē. Ļoti pietrūkst komunikācijas aci pret aci. Kopumā jāsaka, ka bērni aktīvi strādā un veido darbus.”

I. Ozola uzsver, ka jebkurā brīdī skola varētu rīkot digitālo izstādi: “Skolēnu darbiņi tiek publicēti mākslas skolas “Facebook” lapā. Cenšamies darbus salikt pa kursiņiem. “Google drive” mums ir apkopoti visi gatavie darbi, ko skolēni atsūtījuši. Tāda virtuālā skate mums bez problēmām var notikt. Redzam, ko bērni dara, un šajos apstākļos ir aicinājums savus darbus nepieturēt tikai pie sevis.”

Lai gan ārkārtējās situācijas laikā pedagogi apguvuši modernu tehnoloģiju prasmes, tomēr pedagogi jūtas noslogoti. “Īstenībā darba diena ir daudz garāka nekā parasti. Būtībā tu esi aizņemts visu dienu. Visu dienu esi pie datora, komunicē, stāsti un rādi. Tas nav tā, ka tu klasē visiem bērniem vienlaikus vari izstāstīt. Pašlaik ar katru jāstrādā individuāli. Bieži jāpārdomā, kādi ir uzdevumi, vai tiešām bērns to sapratīs,” atklāj I. Ozola.

Atklāts ir jautājums par to, kā notiks diplomdarbu aizstāvēšana septītā kursa audzēkņiem, kam šogad jābeidz mākslas skola – virtuāli vai skolā uz vietas. Izaicinājums ir tas, ka mākslā ir dažādas darbu pagatavošanas tehnoloģijas, piemēram, keramikā, un ne visi var pie sava darba strādāt mājās.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav